WhatsApp už má přes půl miliardy aktivních uživatelů

Jaká společnost se stala největší technologickou akvizicí roku a má půl miliardy uživatelů? No ano, WhatsApp, senzační únorový nákup Facebooku a populární aplikace pro posílání zpráv.

Služba WhatsApp překonala půl miliardy aktivních, pravidelných uživatelů a k té příležitosti na svém blogu zveřejnila několik statistik ze svého fungování:

  • denně uživatelé posílají 700 milionů fotografií
  • denně pošlou také 100 milionů videí
  • WhatsApp nejrychleji roste v Brazílii, Indii, Mexiku a Rusku

Aplikace WhatsApp vznikla v roce 2009 a během pouhých pěti let svého fungování se dokázala prosadit natolik, že Facebook byl ochotný uzavřít smlouvu o akvizici, v jejímž rámci zaplatí něco mezi 16 a 19 miliardami dolarů. Jméno aplikace má připomínat anglické “what’s up?”, tedy frázi vyjadřující uvítací “jak je?” či “co je nového?”.

V únoru 2013 poprvé dosáhla na 200 milionů uživatelů, o rok později, při akvizici Facebookem, jich už měla 450 milionů. Nyní, o pouhé dva měsíce později, má o dalších 50 milionů uživatelů víc. Rychlost tohoto růstu, poháněného především rozvojovými zeměmi s velkými populacemi, naznačuje, že počet aktivních uživatelů ještě zdaleka není konečný a bude se nadále zvyšovat.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nová aplikace Facebook Home nahradí domovskou obrazovku na Androidech

"Úplně nová zkušenost." Takhle bombasticky Facebook označuje svou novou aplikaci pro Androidy, kterou uživatelé největší sociální sítě budou od 12. dubna moci nahradit stávající domovskou aplikaci v telefonu za zcela nový koncept z dílny Zuckerbergovy společnosti. Základní pravidlo je jednoduché: místo aplikací jsou na prvním místě přátelé.
Přečtěte si více

Změna. Placené příspěvky si na Facebooku najdou i nefanoušky

Pokles akcií Facebooku po vstupu na burzu bude podle všeho mít vliv i na koncové uživatele. Ve snaze zvrátit nedůvěru investorů Facebook přichází se stále novými reklamními formáty, s nimiž se postupně odchyluje od své původní neagresivní strategie. Nejnovějším krokem je testování možnosti zaplatit si za šíření příspěvků i mezi nefanoušky.