WhatsApp už má přes půl miliardy aktivních uživatelů

Jaká společnost se stala největší technologickou akvizicí roku a má půl miliardy uživatelů? No ano, WhatsApp, senzační únorový nákup Facebooku a populární aplikace pro posílání zpráv.

Služba WhatsApp překonala půl miliardy aktivních, pravidelných uživatelů a k té příležitosti na svém blogu zveřejnila několik statistik ze svého fungování:

  • denně uživatelé posílají 700 milionů fotografií
  • denně pošlou také 100 milionů videí
  • WhatsApp nejrychleji roste v Brazílii, Indii, Mexiku a Rusku

Aplikace WhatsApp vznikla v roce 2009 a během pouhých pěti let svého fungování se dokázala prosadit natolik, že Facebook byl ochotný uzavřít smlouvu o akvizici, v jejímž rámci zaplatí něco mezi 16 a 19 miliardami dolarů. Jméno aplikace má připomínat anglické “what’s up?”, tedy frázi vyjadřující uvítací “jak je?” či “co je nového?”.

V únoru 2013 poprvé dosáhla na 200 milionů uživatelů, o rok později, při akvizici Facebookem, jich už měla 450 milionů. Nyní, o pouhé dva měsíce později, má o dalších 50 milionů uživatelů víc. Rychlost tohoto růstu, poháněného především rozvojovými zeměmi s velkými populacemi, naznačuje, že počet aktivních uživatelů ještě zdaleka není konečný a bude se nadále zvyšovat.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Historie sdílená přes sociální média rychle mizí v nenávratnu

Sociální média a internet všeobecně jsou velmi efektivní nástroje pro komunikaci v současnosti, pro diskutování aktuálních a nových témat. Pokud ale přijde na jejich spolehlivost při pohledu do minulosti, už si tak dobře nevedou. Obsah, na který sociální média na internetu odkazují, totiž rychle mizí a už po několika letech ho existuje jen část.
Přečtěte si více

Tumblr pokryje volební debaty v USA pomocí živých GIFů

Od zítřka začíná série amerických předvolebních prezidentských debat, v nichž se třikrát za sebou utkají současný prezident Barack Obama a jeho republikánský vyzyvatel Mitt Romney. Díky přímým přenosům na YouTube můžete být u toho, díky GIFům z Tumblr můžete mít památku a taky spoustu zábavy.