WhatsApp už má přes půl miliardy aktivních uživatelů

Jaká společnost se stala největší technologickou akvizicí roku a má půl miliardy uživatelů? No ano, WhatsApp, senzační únorový nákup Facebooku a populární aplikace pro posílání zpráv.

Služba WhatsApp překonala půl miliardy aktivních, pravidelných uživatelů a k té příležitosti na svém blogu zveřejnila několik statistik ze svého fungování:

  • denně uživatelé posílají 700 milionů fotografií
  • denně pošlou také 100 milionů videí
  • WhatsApp nejrychleji roste v Brazílii, Indii, Mexiku a Rusku

Aplikace WhatsApp vznikla v roce 2009 a během pouhých pěti let svého fungování se dokázala prosadit natolik, že Facebook byl ochotný uzavřít smlouvu o akvizici, v jejímž rámci zaplatí něco mezi 16 a 19 miliardami dolarů. Jméno aplikace má připomínat anglické “what’s up?”, tedy frázi vyjadřující uvítací “jak je?” či “co je nového?”.

V únoru 2013 poprvé dosáhla na 200 milionů uživatelů, o rok později, při akvizici Facebookem, jich už měla 450 milionů. Nyní, o pouhé dva měsíce později, má o dalších 50 milionů uživatelů víc. Rychlost tohoto růstu, poháněného především rozvojovými zeměmi s velkými populacemi, naznačuje, že počet aktivních uživatelů ještě zdaleka není konečný a bude se nadále zvyšovat.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook po odhalení výsledků posílil o pětinu (+infografika)

Ačkoliv úplně první reakce ihned po zveřejnění čtvrtletních výsledků Facebooku byla negativní a akcie si v takzvaném after-hours obchodování o pár procent pohoršily, nakonec vše dopadlo úplně jinak. Facebook zažil jedno z největších posílení od vstupu na burzu a zdá se, že investory přesvědčil především přístup Marka Zuckerberga.