Vývojář objevil v kódu Facebooku stopy přidání hashtagů

O tom, že Facebook uvažuje nad přidáním hashtagů se spekuluje již delší dobu, naposledy tyto informace vynesl nejmenovaný zdroj do médií v březnu. Známému developerovi Tomu Waddingtonovi se nyní podařilo objevit v kódu Facebooku indicie, které zavedení hashtagů skutečně nasvědčují.

Dlouho se neozval, na Facebook ale nezapomněl. Vývojář Tom Waddington se nezapře – v duchu svých minulých počinů, kterými nejednou zaujal technologická média, objevil další ukrytý poklad v kódu Facebooku.

Tentokrát se jedná o několik řádků a příkazů, které více než důvěryhodně dosvědčují březnové zvěsti o tom, že Facebook připravuje pro své uživatele funkci hashtagů. Hashtagy fungují jako hesla označující určité tématické diskuze a příspěvky, které se k těmto tématům váží, a většina sociálních sítí je s radostí využívá, počínaje Twitterem, přes Google+, který jejich úlohu významně posílil, až po Instagram.

Právě Facebook je z velkých hráčů posledním, který hashtagy prozatím nemá, v únoru tohoto roku je totiž zavedl i LinkedIn, sociální síť pro profesionály. Ne ovšem nadlouho. Již v březnu se objevily zvěsti o tom, že Facebook na funkci pracuje, a přestože hovořily o spíše delším časovém horizontu, zněly poměrně přesvědčivě.

Waddingtonův objev nyní hashtagy přesvědčivě dokládá, když našel kód, který je obsahuje jak ve Facebook Javascript SDK (viz obrázek), tak v tzv. živém kódu. Zajímavější pak je informace v živém kódu. Ta zněním “EntstreamHashtagOverlay”napovídá, že se týká funkce, která informace k hashtagu zobrazí v náhledu stejným způsobem, jako jsou nyní zobrazovány náhledy při najetí kurzorem myši na název aplikace, stránky či jméno uživatele.

Posledním důkazem, který Waddington objevil, je existující adresa facebook.com/hashtag, která je prozatím přesměrovaná na domovskou stránku sociální sítě. Podle objevitele to je znamení, že si Facebook s funkcí doopravdy hraje, jinak by taková adresa vůbec nebyla funkční a zobrazovala by klasickou chybu 404.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Turkům blokují Facebook a Twitter, učí se blokaci obcházet

Prostesty v Turecku, které zemí hýbou v posledních dnech, pokračují, a místní vláda proti nim bojuje i na digitální frontě. Protože se opět hybnou silou protestů stala sociální média, je prý v zemi přístup k těm nejdůležitějším zablokovaný. Zdá se ale, že minimálně část veřejnosti přišla na způsob, jak blokaci obejít.