Vývojář objevil v kódu Facebooku stopy přidání hashtagů

O tom, že Facebook uvažuje nad přidáním hashtagů se spekuluje již delší dobu, naposledy tyto informace vynesl nejmenovaný zdroj do médií v březnu. Známému developerovi Tomu Waddingtonovi se nyní podařilo objevit v kódu Facebooku indicie, které zavedení hashtagů skutečně nasvědčují.

Dlouho se neozval, na Facebook ale nezapomněl. Vývojář Tom Waddington se nezapře – v duchu svých minulých počinů, kterými nejednou zaujal technologická média, objevil další ukrytý poklad v kódu Facebooku.

Tentokrát se jedná o několik řádků a příkazů, které více než důvěryhodně dosvědčují březnové zvěsti o tom, že Facebook připravuje pro své uživatele funkci hashtagů. Hashtagy fungují jako hesla označující určité tématické diskuze a příspěvky, které se k těmto tématům váží, a většina sociálních sítí je s radostí využívá, počínaje Twitterem, přes Google+, který jejich úlohu významně posílil, až po Instagram.

Právě Facebook je z velkých hráčů posledním, který hashtagy prozatím nemá, v únoru tohoto roku je totiž zavedl i LinkedIn, sociální síť pro profesionály. Ne ovšem nadlouho. Již v březnu se objevily zvěsti o tom, že Facebook na funkci pracuje, a přestože hovořily o spíše delším časovém horizontu, zněly poměrně přesvědčivě.

Waddingtonův objev nyní hashtagy přesvědčivě dokládá, když našel kód, který je obsahuje jak ve Facebook Javascript SDK (viz obrázek), tak v tzv. živém kódu. Zajímavější pak je informace v živém kódu. Ta zněním “EntstreamHashtagOverlay”napovídá, že se týká funkce, která informace k hashtagu zobrazí v náhledu stejným způsobem, jako jsou nyní zobrazovány náhledy při najetí kurzorem myši na název aplikace, stránky či jméno uživatele.

Posledním důkazem, který Waddington objevil, je existující adresa facebook.com/hashtag, která je prozatím přesměrovaná na domovskou stránku sociální sítě. Podle objevitele to je znamení, že si Facebook s funkcí doopravdy hraje, jinak by taková adresa vůbec nebyla funkční a zobrazovala by klasickou chybu 404.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ondra Vodička alias polovina Madbros: Dělat YouTube je zaměstnání, pracuju osm hodin denně

Ondra Vodička vystupuje v YouTube světě jako Premi společně se svým bratrem Prooxim (Davidem). Dohromady mají přezdívku Madbros, s natáčení videí začali předloni a docela jim to jde. Tedy, pokud "docela" znamená pod kanálem Madbros napočítat skoro 40 milionů zhlédnutí a 280 tisíc odběratelů. A taky zhruba 72 tisíc fanoušků na Facebooku. Hodně značek by za tahle čísla možná i pořádně zaplatilo markeťáka. Jenže ten jim zkrátka nezaručí podobné nadšení a zájem, protože YouTube se dělá od srdíčka…