Vývojář objevil v kódu Facebooku stopy přidání hashtagů

O tom, že Facebook uvažuje nad přidáním hashtagů se spekuluje již delší dobu, naposledy tyto informace vynesl nejmenovaný zdroj do médií v březnu. Známému developerovi Tomu Waddingtonovi se nyní podařilo objevit v kódu Facebooku indicie, které zavedení hashtagů skutečně nasvědčují.

Dlouho se neozval, na Facebook ale nezapomněl. Vývojář Tom Waddington se nezapře – v duchu svých minulých počinů, kterými nejednou zaujal technologická média, objevil další ukrytý poklad v kódu Facebooku.

Tentokrát se jedná o několik řádků a příkazů, které více než důvěryhodně dosvědčují březnové zvěsti o tom, že Facebook připravuje pro své uživatele funkci hashtagů. Hashtagy fungují jako hesla označující určité tématické diskuze a příspěvky, které se k těmto tématům váží, a většina sociálních sítí je s radostí využívá, počínaje Twitterem, přes Google+, který jejich úlohu významně posílil, až po Instagram.

Právě Facebook je z velkých hráčů posledním, který hashtagy prozatím nemá, v únoru tohoto roku je totiž zavedl i LinkedIn, sociální síť pro profesionály. Ne ovšem nadlouho. Již v březnu se objevily zvěsti o tom, že Facebook na funkci pracuje, a přestože hovořily o spíše delším časovém horizontu, zněly poměrně přesvědčivě.

Waddingtonův objev nyní hashtagy přesvědčivě dokládá, když našel kód, který je obsahuje jak ve Facebook Javascript SDK (viz obrázek), tak v tzv. živém kódu. Zajímavější pak je informace v živém kódu. Ta zněním “EntstreamHashtagOverlay”napovídá, že se týká funkce, která informace k hashtagu zobrazí v náhledu stejným způsobem, jako jsou nyní zobrazovány náhledy při najetí kurzorem myši na název aplikace, stránky či jméno uživatele.

Posledním důkazem, který Waddington objevil, je existující adresa facebook.com/hashtag, která je prozatím přesměrovaná na domovskou stránku sociální sítě. Podle objevitele to je znamení, že si Facebook s funkcí doopravdy hraje, jinak by taková adresa vůbec nebyla funkční a zobrazovala by klasickou chybu 404.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Papež Benedikt si založil oficiální Twitter účet

Současný papež Benedikt XVI. sice proslul udržováním některých vysoce konzervativních přístupů katolické církve po svých předchůdcích, nikdo mu ale nemůže vyčítat nemodernost v oblasti komunikace. Od poloviny prosince se Benedikt chystá začít tweetovat, účet již má připravený.