Vozítko Curiosity získalo první check-in na Foursquare z jiné planety

Když se v roce 2010 na Foursquare objevil první check-in z vesmíru, tehdy provedený velitelem Expedition 25, vzbudilo to mezi příznivci geolokační služby nemalé nadšení. Nyní se Foursquare může pyšnit i další trofejí, a to prvním check-inem z jiné planety, konkrétně z Marsu.

Srpen 2012 se stal vzrušujícím měsícem nejen pro milovníky vesmíru, ale rovněž pro všechny alespoň trochu zvídavé jedince – NASA poskytla online přenos přistání svého vozidla Curiosity, oficiálním jménem Mars Science Laboratory, na povrchu Marsu. V trendu přibližování svých aktivit laické veřejnosti pokračuje i nadále, a to s pomocí populárních internetových nástrojů. Příkladem budiž vytvořený účet na Twitteru,  online video zaznamenávající posledních sedm minut přistání nebo panoramatické fotografie. Nyní nadešel čas pro další krok – vytvoření účtu Curiosity na Foursquare.

Pomocí check-inů a komentářů k jednotlivým místům se NASA pokusí provést své fanoušky povrchem Marsu a přiblížit jim celý výzkum. Přiložené fotografie míst, kde se Curiosity zrovna checkuje, jsou spolu s lehce naučnými příspěvky skvělou metodou, jak zprostředkovat běžnému divákovi co nejreálnější pocit objevování vesmíru v kombinaci s prohlubováním znalostí.

Začátkem oněch výpravných příspěvků se stal první check-in Curiosity v Galeově kráteru, který byl prvním příspěvkem svého druhu (tedy z jiné planety) na Foursquare vůbec a druhým v rámci vesmíru po přihlášení Douga Wheelocka. V něm mimo jiné žertovně zaznělo, že je Curiosity hned o jeden krůček blíže tomu stát se starostou Marsu. S ohledem na nulovou konkurenci bychom tomu rozhodně věřili.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Twitter spouští velkou startupovou soutěž. Hledá nápady na nové aplikace

Twitter se vůbec poprvé pustil do pořádání soutěže pro startupy. Jeho první počin se jmenuje Hatch - a co se z tohoto hnízda vysedí, hodlá využít pro sebe. Jednou z podmínek je totiž propojitelnost s Twitterem. Ta nejvyšší peněžitá odměna dosahuje 25 tisíc dolarů. Dostat se můžete ale třeba i na mentorské sezení s někým z vedením Twitteru mezi čtyřma očima. Zkusíte štěstí?