Vozítko Curiosity získalo první check-in na Foursquare z jiné planety

Když se v roce 2010 na Foursquare objevil první check-in z vesmíru, tehdy provedený velitelem Expedition 25, vzbudilo to mezi příznivci geolokační služby nemalé nadšení. Nyní se Foursquare může pyšnit i další trofejí, a to prvním check-inem z jiné planety, konkrétně z Marsu.

Srpen 2012 se stal vzrušujícím měsícem nejen pro milovníky vesmíru, ale rovněž pro všechny alespoň trochu zvídavé jedince – NASA poskytla online přenos přistání svého vozidla Curiosity, oficiálním jménem Mars Science Laboratory, na povrchu Marsu. V trendu přibližování svých aktivit laické veřejnosti pokračuje i nadále, a to s pomocí populárních internetových nástrojů. Příkladem budiž vytvořený účet na Twitteru,  online video zaznamenávající posledních sedm minut přistání nebo panoramatické fotografie. Nyní nadešel čas pro další krok – vytvoření účtu Curiosity na Foursquare.

Pomocí check-inů a komentářů k jednotlivým místům se NASA pokusí provést své fanoušky povrchem Marsu a přiblížit jim celý výzkum. Přiložené fotografie míst, kde se Curiosity zrovna checkuje, jsou spolu s lehce naučnými příspěvky skvělou metodou, jak zprostředkovat běžnému divákovi co nejreálnější pocit objevování vesmíru v kombinaci s prohlubováním znalostí.

Začátkem oněch výpravných příspěvků se stal první check-in Curiosity v Galeově kráteru, který byl prvním příspěvkem svého druhu (tedy z jiné planety) na Foursquare vůbec a druhým v rámci vesmíru po přihlášení Douga Wheelocka. V něm mimo jiné žertovně zaznělo, že je Curiosity hned o jeden krůček blíže tomu stát se starostou Marsu. S ohledem na nulovou konkurenci bychom tomu rozhodně věřili.

Total
0
Shares
Další články