Vkontakte chce expandovat na mezinárodní trh

Po odkoupení domény Vk.com chce vlastník této sociální sítě (Digital Sky Technologies) lokalizovat stránku do dalších dvanácti jazyků. Bohužel zatím není známo, v kterých dalších jazycích bude služba dostupná. V současné době je Vkontakte dostupné samozřejmě v ruštině, dále pak v angličtině, ukrajinštině a běloruštině. Některé servery spekulují o tom, že lokalizace by měla přibýt pro francouzštinu a němčinu. Více informací se dozvíme nejspíše až na konci října, kdy má služba oficiálně odstartovat i se všemi překlady.

Vkontakte patří v Rusku mezi nejnavštěvovanější sociální sítě. Pro srovnání – celkem z 19 miliónu Rusů, kteří používají sociální sítě, jich přibližně 14 miliónů navštěvuje pravidelně právě Vkontakte. Samotné Vkontakte uvádí, že službu využívá více než 42 miliónů uživatelů. Kromě vysoké návštěvnosti se Vkontakte proslavilo i jinak – velmi podobným designem a funkcionalitou Facebooku. Možná je to i tím, že ruský majitel Digital Sky Technologies vlastní malý podíl ve Facebooku (okolo 2%).

Ruské noviny Vedomosti také upozornily na to, že se mezi spuštěním MySpace v Rusku a vstupem Vkontakte do zahraničí nemá hledat paralela. Jednou věcí je provozovat v Rusku světoznámou značku, druhou je prosadit se na vysoce konkurenčních zahraničních trzích, dodávají Vedomosti.

zdroj: TechCrunch