Vizualizace života v New Yorku a Tokiu podle checkinů na Foursquare

Povedenou vizualizaci života v největších městech USA a Japonska, v New Yorku a Tokiu, vytvořil Foursquare na základě informací ze svých check-inů pro účely konference konané před týdnem. Video nyní umístil online, takže se na něj můžete podívat také.

Šéf Foursquaru Dennis Crowley video promítal v rámci své přednášky na konferenci F.ounders 2013. Jeho cílem bylo na vizualizaci demonstrovat, jak Foursquare dokáže na základě svých dat nejen pomoci s objevováním nových míst, ale co hlavně, dokáže předvídat, co budou jeho uživatelé dělat za 20 minut. Nebo alespoň co by rádi dělali, což je z marketingového hlediska skoro to samé, ne-li lepší.

Crowley v současnosti vede boj za to, aby Foursquare začal být vnímán více jako aplikace pro lokální objevování, výhodná nejen pro uživatele, ale také pro obchodníky a inzerenty, namísto jeho současné image herní aplikace, kde se pouze získávají odznáčky za checkiny na nejrůznějších místech. To je jistě důležité pro investory a také společnost jako takovou, která bez toho, aby začala generovat příjmy, nemůže na trhu přežít. Skalní uživatele ale může komercializace jejich oblíbené a tradičně vždy tak trochu undergroundové aplikace spíš odehnat.

První snahy o monetizaci Foursquare započal v druhé polovině loňského roku, zprvu pomalu, nyní ale podle Crowleyho pracuje na tom, aby tyto produkty převedl do mnohem většího měřítka. Odvděčit se chce i samotným uživatelům a výměnou za data o jejich pohybu, bez kterých by současné plány Foursquaru nebyly možné, jim přinést cenné informace a funkce.

A nyní již zmíněná vizualizace. Různé typy venues, tedy míst, kde se obyvatelé měst checkují, jsou znázorněny různou barvou. Je tak vidět, kdy cestují do práce, kdy pracují, jedí, sportují a kdy se chodí obyvatelé bavit. Mimochodem, označení město není tak docela přesné v případě Tokia, které není jedním městem, ale 23 městy spojenými do jedné prefektury, jakési japonské organizační obdoby českých krajů.

Total
0
Shares
Další články