Víte, co všechno umožňujete aplikacím na Facebooku?

Lidé z MyPermissions.com prozkoumali aplikace propojené s Facebookem, aby zjistili, k jakým datům obvykle vyžadují přístup. Výsledky zpracovali do hezké infografiky, na kterou se můžete podívat i vy. Věděli jste, že některé vaše aplikace mají možná přístup i k tomu, jaké soukromé zprávy si píšete s přáteli?

MyPermissions poskytuje službu, s jejíž pomocí mohou lidé nechat zkontrolovat přístupy, které na Facebooku v minulosti udělili aplikacím a webovým stránkám. Na základě dat z této služby společnost vypočítala, kolik aplikací z celkových 10 milionů, které jsou propojené s Facebookem, vyžaduje jaký typ povolení.

Na jaké největší zajímavosti se přišlo? Například to, že statisticky asi 50 tisíc všech aplikací požaduje přístup k soukromým zprávám, které si uživatel na Facebooku píše se svými přáteli a dalšími lidmi. Jen o málo více aplikací (60 tisíc) přitom požaduje přístup k geolokačním datům. O geolokaci se poslední dobou hodně mluví a vezmeme-li v úvahu, že nástroj MyPermissions se týká i mobilních aplikací, je pouhých 0,6 procenta aplikací vyžadujících přístup k poloze a pohybu relativně málo.

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na to, jaké údaje aplikace požadují nejčastěji. Úplně všechny mají přístup k základním datům o uživateli, tedy profilovému obrázku, jménu, seznamu přátel a dalším údajům, které uživatel nastavil jako veřejné. 5,7 milionu aplikací chce přístup k obsahu uživatelova profilu a 3,5 milionu by jich zase rádo jménem uživatele vkládalo příspěvky na jeho profil (ještě, že lze všechny příspěvky od určité aplikace označit jako viditelné pouze pro sebe).

Via MP

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Yoda, módní tipy a další vychytávky

Šokující pravda o Yodovi a E.T., o tloustnutí a s tím související módě, o tom, jak si zpříjemnit ranní vstávání, jak správně udělat selfie, ale třeba také o Google+, nebo o devadesátkách a samozřejmě o sexu, lásce i náboženství. Prostě standardně vybalancovaný mix toho nejdůležitějšího, co internet za poslední týden nabídl.