Videoreklamy na Facebooku se odkládají, budou nejdříve v říjnu

Plán, podle kterého se na Facebooku měly objevit videoreklamy již počátkem letošního léta, bere prý finálně za své. Z důvodů příprav souvisejících funkcí se videoreklama odkládá, bude nejdřív na podzim.

O videoreklamě na Facebooku se mluví již od loňského roku, její implementace ale očividně není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Co jiného usuzovat z faktu, že oproti původním plánům, které počítaly nejprve s první polovinou roku a později s počátkem léta, tedy červencem, se její start odsouvá až na podzim.

Podle informací, které z několika různých zdrojů získal server AdAge, bude videoreklama na Facebooku nejdříve během října, možná ještě později. Důvodem prý je příprava souvisejících funkcí, jejichž uvedení chce Facebook s videoreklamou spojit. S tímto rozhodnutím prý nesouhlasí obchodní oddělení sociální sítě, podle kterého by se vyplatilo funkci spustit ihned tak jak je, a další úpravy průběžně provádět až dodatečně.

Facebook v případě videoreklamy riskuje nevoli uživatelů. Společně s další reklamou, která je na sociální síti přítomna, by to již i pro skalní příznivce už mohlo být příliš. Je pravděpodobné (i když jde pouze o naši spekulaci), že zmiňované “související funkce” mají poupravit vzhled sociální sítě tak, aby byla přítomnost videoreklam přirozenější, lépe obhajitelná a pokud možno neobtěžovala.

Podle posledních informací o vývoji nového reklamního produktu by videoreklamy měly být zobrazeny v news feedu zacílených uživatelů. Pokud přes ně uživatel přejede kurzorem myši, začaly by se přehrávat bez zvuku. Po kliknutí kamkoliv do prostoru reklamy by se video roztáhlo přes celou šířku obrazovky a reklama by se i s audiem začala přehrávat od začátku. Kromě toho by takto zobrazené reklamní rozhraní mohlo obsahovat až dvě další videa od stejného inzerenta. Ty by si uživatel mohl taktéž přehrát, pokud by ho zaujala.

Facebook také plánuje zahrnout způsoby měření videoreklamy, díky kterým by její efektivitu bylo možno přímo porovnávat s televizní reklamou. Tím sociální síť doufá získat pro sebe část inzerentů, kteří tradičně dávají přednost reklamě v televizním vysílání.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Jak na marketing přes Pinterest

Pinterest je u nás sice možná méně používaná, rozhodně ale i zde potenciálně velmi zajímavá sociální síť. Statistiky nákupů uživatelů z Pinterestu v porovnání s ostatními sítěmi jasně hovoří o tom, že pinující uživatelé nakupují mnohem raději a investují do toho i více prostředků. Kterým směrem se s Pinterestem vydat, abyste měli možnost je také oslovit?