Videoportál Tout nabídne pouze videa do 11 vteřin

Nazýváme-li Twitter mikroblogovací službou, protože omezuje délku zpráv na 140 znaků, pak nemůžeme jinak, než nazvat nový startup Tout službou na sdílení mikrovidea. Že některé služby omezují z různých důvodů maximální délku videa není až taková novinka, tato omezení se ale téměř vždy pohybují minimálně v řádu minut. Ne tak Tout, omezující délku na 11 sekund.

Proč zrovna tato délka? Tým Tout vycházel z toho, že uživatelé opustí většinu online videí po devíti nebo méně vteřinách, pokud je nezaujmou. Přitom jako nejkratší čas, do kterého se dá zachytit celistvá myšlenka nebo smysluplný okamžik lidské činnosti, jim po mnoha testech vyplynulo právě 11 vteřin. Je ovšem otázkou, zda takto krátké video skutečně dokáže vždy předat ucelenou myšlenku. Zatímco v některých případech se bude jednat o zajímavé a zábavné kousky, jindy se do 11 vteřin prostě všechno nevejde a příběh bude tak nějak nekompletní.

S Toutem mohou uživatelé sdílet svoje vlastní kousky i vystřižené části videa z YouTube. Takto vzniklé videostreamy jsou napojeny na uživatelův Facebook a Twitter, kde je může sdílet se svými kontakty. Cílem je stát se centrem pro sdílení mikrovidea a vytváření mikrokomunit kolem něj. Aplikace bude fungovat v mobilní aplikaci a na webu.

Via GO