Video z Instagramu již mezi velkými značkami vítězí nad Vine

Je to teprve týden, co Instagram uvedl svoji novou funkci umožňující publikování videa, přesto již s ní mezi velkými a známými značkami vítězí na konkurenční službou Vine. Video na Instagramu použilo v uplynulém týdnu dvakrát tolik značek z Interbrand Top 100 než video od Vine.

Vine možná přišel o několik měsíců dřív, to ale ještě neznamená, že video na Instagramu porazí, alespoň pokud jde o zájem velkých značek. Tak by šlo shrnout první postřehy z používání videa v nejúspěšnější mobilní fotoaplikaci současnosti, která je již nějaký čas ve vlastnictví Facebooku.

Data poskytla serveru Mashable společnost SimplyMeasured. Podle ní v uplynulém týdnu mezi velkými značkami (měřítkem se stalo členství v globálním žebříčku Interbrand Top 100) bylo video na Instagramu dvakrát populárnější, než video Vine.

Zatímco video na Instagramu od jeho spuštění publikovalo 14 ze stovky největší značek, ve stejném období Vine použilo značek jen sedm. Ukazuje se tak, že přestože Vine umožňuje sdílení krátkých videí o několik měsíců déle, hlavní výhoda Instagramu, jeho již roky ozkoušená a zaběhnutá uživatelská základna, bude pro Vine velkou konkurenční nevýhodou.

Instagram má 130 milionů uživatelů, počet, kterému se Vine může za pár měsíců své existence rovnat jen stěží. Navíc, z top 100 značek jsou na Instagramu již z dřívějška přítomny celé dvě třetiny. Těmto značkám poměrně logicky bude dávat větší smysl oslovení jejich již existující fanouškovské základny na službě, kde je více uživatelů celkem a tak i větší potenciál, než budování zcela nového publika jinde, a to jen kvůli v podstatě stejným možnostem sdílení videa.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Twitter představil vložitelnou timeline i nové API a pravidla

Twitter za sebou má velmi plodný den. Během včerejška stihl představit novou embedovatelnou timeline, kterou lze vložit kamkoliv na web, a také nové slibované API a s ním související pravidla pro vývojáře. Z nových pravidel nemají radost hlavně tvůrci externích klientů, pro které jsou do značné míry likvidační.