Video: Papežovy první tweety

Už sedm tweetů má za sebou nový účet papeže Benedikta XVI. na Twitteru. Věřící tweetem přátelsky přivítal a poté jim položil několik otázek pro zamyšlení, na které také ihned nadhodil své odpovědi.

Když tweetuje papež, a to vůbec poprvé v historii, je to rozhodně velká událost. První Benediktův tweet z jeho vlastního účtu (papež již dříve tento rok tweetoval z oficiálního účtu Vatikánu) tak při svém odeslání zjevně vyžadoval i přítomnost dalších vyšších církevních představitelů. Asistent papežovi tweet předepsal, ten se jej pokusil odeslat, ale nakonec publikování tweetu dokončil opět asistent. Další tweety pak již i podle oficiálního stanoviska Vatikánu budou odesílat papežovi asistenti, vždy nicméně s jeho vědomím a podle jeho vůle.

Benedikt má prozatím něco přes milion followerů, celkem sedm tweetů a sleduje sedm účtů, což jsou všechno jeho papežské účty v dalších světových jazycích. Jeho první vlastní tweet, v němž zdraví ostatní uživatele Twitteru a  děkuje za vřelé uvítání, má již necelých 60 tisíc retweetů.

Pokud jde o engagement, jde na to papež od lesa a buduje jej mezi věřícími krátkými kázáními ušitými na míru povaze Twitteru. Kromě uvítacího tweetu posílá zprávy po dvou – jedna z nich je vždy otázkou pro věřící, která je má přimět k přemýšlení, v druhé zprávě pak papež předestírá svůj pohled na věc a možnou odpověď. Papež není prvním duchovním vůdcem na Twitteru, svůj účet již od roku 2010 má také tibetský Dalajláma.

Total
0
Shares
Další články