Video: Papežovy první tweety

Už sedm tweetů má za sebou nový účet papeže Benedikta XVI. na Twitteru. Věřící tweetem přátelsky přivítal a poté jim položil několik otázek pro zamyšlení, na které také ihned nadhodil své odpovědi.

Když tweetuje papež, a to vůbec poprvé v historii, je to rozhodně velká událost. První Benediktův tweet z jeho vlastního účtu (papež již dříve tento rok tweetoval z oficiálního účtu Vatikánu) tak při svém odeslání zjevně vyžadoval i přítomnost dalších vyšších církevních představitelů. Asistent papežovi tweet předepsal, ten se jej pokusil odeslat, ale nakonec publikování tweetu dokončil opět asistent. Další tweety pak již i podle oficiálního stanoviska Vatikánu budou odesílat papežovi asistenti, vždy nicméně s jeho vědomím a podle jeho vůle.

Benedikt má prozatím něco přes milion followerů, celkem sedm tweetů a sleduje sedm účtů, což jsou všechno jeho papežské účty v dalších světových jazycích. Jeho první vlastní tweet, v němž zdraví ostatní uživatele Twitteru a  děkuje za vřelé uvítání, má již necelých 60 tisíc retweetů.

Pokud jde o engagement, jde na to papež od lesa a buduje jej mezi věřícími krátkými kázáními ušitými na míru povaze Twitteru. Kromě uvítacího tweetu posílá zprávy po dvou – jedna z nich je vždy otázkou pro věřící, která je má přimět k přemýšlení, v druhé zprávě pak papež předestírá svůj pohled na věc a možnou odpověď. Papež není prvním duchovním vůdcem na Twitteru, svůj účet již od roku 2010 má také tibetský Dalajláma.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Video: Nezblbněte ze sociálních sítí, vzkazuje umělec

Tenhle jednoduchý vzkaz vám asi život naruby nepřevrátí, jeho zajímavé zpracování je ale přinejmenším podnětem k zamyšlení. Především o tom, jak používáme sociální sítě, a jestli už to občas tak trochu nepřeháníme a z naučených sociálních úkonů se nevytrácí obsah. Sdílet tohle video je ale samozřejmě povoleno.
Přečtěte si více

Kde se Facebooku nejméně daří? V Evropě

Zatímco všude na světě Facebooku příjmy rostou, v Evropě klesají - a to jak v absolutních číslech, tak v přepočtu na uživatele. Vyplývá to z výsledků hospodaření zveřejněných minulý týden a podle všeho navíc nejde jen o krátkodobý výkyv.
Přečtěte si více

Jde to i bez peněz. Organický dosah na FB 94 procent za 0 korun

Změny v nastavení Facebooku jsou pravidelnou noční můrou správců firemních stránek. Dlouhodobě se hovoří o tom, že sociální síť pomalu ztěžuje společnostem oslovit uživatele bez skutečnosti, aby si za pozornost každého z nich zaplatily. A to přesto, že takový postup Facebook už několikrát vyloučil.