Video: Nezblbněte ze sociálních sítí, vzkazuje umělec

Tenhle jednoduchý vzkaz vám asi život naruby nepřevrátí, jeho zajímavé zpracování je ale přinejmenším podnětem k zamyšlení. Především o tom, jak používáme sociální sítě, a jestli už to občas tak trochu nepřeháníme a z naučených sociálních úkonů se nevytrácí obsah. Sdílet tohle video je ale samozřejmě povoleno.

Dohromady sice nemá ani dvě minuty, zachycuje ale pět dní malování na zeď v rámci kodaňského uměleckého festivalu Galore. A protože uživatelé sociálních médií milují věci o sobě a sociálních médiích, bylo celkem jasné, že se video začne po internetu rychle šířit. A přitom, ono to vlastně není nic tak převratného…

“Pokud jde o sociální média, mám více otázek než odpovědí. Žijeme v absurdně hyper rychlém životním tempu, kde si informace vyměňujeme tak rychle, až si připadáme nedostatečně a naše pozornost je vysávána,” říká autor ke svému výtvoru v popisu na Vimeu.

No, přinejmenším u nás forma nad obsahem zvítězila i v případě tohoto vzkazu.

Via AL

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Studie: Jak a kde marketéři investují do obsahu

Zbýváte se marketingem orientovaným na spotřebitele a používáte při své práci jeho obsahové formy? Pak byste hladce zapadli mezi většinu. Podle studie 2013 Benchmarks, Budgets and Trends totiž do obsahu v rámci marketingu neinvestuje jen 14 procent reklamních profesionálů z oblasti B2C. Kam svůj obsah umisťují a do jakých forem nejčastěji vkládají své peníze a důvěru?