Video: Nezblbněte ze sociálních sítí, vzkazuje umělec

Tenhle jednoduchý vzkaz vám asi život naruby nepřevrátí, jeho zajímavé zpracování je ale přinejmenším podnětem k zamyšlení. Především o tom, jak používáme sociální sítě, a jestli už to občas tak trochu nepřeháníme a z naučených sociálních úkonů se nevytrácí obsah. Sdílet tohle video je ale samozřejmě povoleno.

Dohromady sice nemá ani dvě minuty, zachycuje ale pět dní malování na zeď v rámci kodaňského uměleckého festivalu Galore. A protože uživatelé sociálních médií milují věci o sobě a sociálních médiích, bylo celkem jasné, že se video začne po internetu rychle šířit. A přitom, ono to vlastně není nic tak převratného…

“Pokud jde o sociální média, mám více otázek než odpovědí. Žijeme v absurdně hyper rychlém životním tempu, kde si informace vyměňujeme tak rychle, až si připadáme nedostatečně a naše pozornost je vysávána,” říká autor ke svému výtvoru v popisu na Vimeu.

No, přinejmenším u nás forma nad obsahem zvítězila i v případě tohoto vzkazu.

Via AL

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Jak šel čas na sociálních sítích

Myslete si co chcete, internet je už od začátku především místem sociálním. Od počátku totiž byl určen především k tomu, aby přes něj lidé komunikovali. Jak se tato komunikace vyvíjela od skromných počátků, až ke vzniku současných sociálních médií, to shrnuje pozoruhodná infografika.
Přečtěte si více

Facebook mění základní nastavení příspěvků z veřejného na přátele

Pro nové uživatele na Facebooku se mění základní nastavení jejich soukromí. Namísto automatického veřejného sdílení příspěvků, které platilo doposud, budou své první příspěvky sdílet pouze s přáteli. Facebook si prý konečně uvědomil, že sdílet s užší skupinou lidí, než uživatel zamýšlel, je menší problém, než když omylem sdílí příliš široce.