Video: Jaký byl rok 2011. Virály, sociální média, memy

Internet je jeden velký agregátor a odjakživa si libuje v třídění světa. S koncem roku opět vznikla řada zajímavých videí, která se snaží shrnout uplynulých 12 měsíců. Dali jsme dohromady ta nejlepší a výsledkem je osm videí, s jejichž pomocí si můžete internet roku 2011 kdykoliv připomenout.

 

Rok sociálních médií

Protože nás hodně zajímají sociální sítě, rozhodli jsme se začít na toto téma. Audiovizuální infografika z dílny Videoinfographs.com obsahuje spoustu zajímavých údajů na téma sociálních médií v roce 2011. Je to sice v této souvislosti již dobře známé mlácení velkými čísly, ale svoje kouzlo to stále má.

A když už jsme u tohoto tématu, nelze nezmínit ani o pár měsíců starší, ale stále aktuální přehled Social Media Revolution 2011, který každoročně připravují Socialnomics. Podobné téma, podobné informace, podobně působivé.

Okem Twitteru

Naprostá většina přelomových zpráv roku 2011 proletěla také Twitterem a řada z nich se na něm přímo zrodila. Následující video proto využívá právě tweety k připomenutí největších událostí, které hýbaly světem a internetem. Stojí za povšimnutí, že řada zobrazených tweetů pochází od velkých tradičních médií, s jejich koncem na úkor Twitteru to tedy zjevně nebude tak horké.

Rebecca a další YouTube hvězdy

Svých pár top tenů letos dal dohromady také portál YouTube, který z nich navíc vytvořil efektní videopřehled. Nemoderuje ho navíc nikdo jiný než sama absolutní vítězka Rebecca Black, což je reklama, která hovoří sama za sebe.

Zeitgeist 2011: Year in Review

Několik let už jsme zvyklí také na to, že se o shrnutí internetového dění každoročně stará Google se svým Zeitgeistem. Podrobné žebříčky pro jednotlivé státy včetně České republiky doplňuje působivé video, které sice tak trochu dělá reklamu službám Googlu, ale rozhodně stále patří mezi to nejlepší, co je v této oblasti k vidění.

Milovníci memů

Jedním z největších kouzel internetu je fakt, že nikdy nevíte, čeho se jeho uživatelé chytí. Online databáze memů Know Your Meme dala dohromady přehled vybraných internetových vtípků za rok 2011, které většinou znají, pochopí a ocení jen ti nejaktivnější a nejzatvrzelejší uživatelé.

Buh-Bye 2011!

Ani služba Jib-Jab, známá díky svým vtipným animovaným přáním, nedala dohromady svůj přehled uplynulého roku poprvé. Z davu vybočuje hlavně svým tradičním stylem animace, a i když je video poměrně silně americky orientované, pokud máte trochu přehled o světovém dění, určitě stojí za vidění.

Nejlepší virální videa

A co by to bylo za přehled, kdyby chyběly virály. Tentokrát nicméně máme výjimečně na mysli virální videa nekomerční, za nimiž se neskrývá žádná značka. Výběr má na svědomí portál VideoGum.

 

 

Total
0
Shares
Další články