Video: Jak vznikl Reddit? Krátký dokument se zakladateli v hlavní roli

Když byl v prvním ročníku na vysoké škole dotázán profesorem, proč studuje, odpověděl jeden ze zakladatelů populárního sociálního webu Reddit Alexis Ohanian, že by chtěl zařídit, aby svět stál méně za prd (“to make the world suck less”). Nakonec se mu to s Redditem podařilo, i když cesta byla poněkud nepřímá. Víc o tom, jak Reddit vznikl a kdo jsou jeho zakladatelé, se můžete dozvědět v krátkém dokumentu.

Cesta vedla přes Paula Grahama, zakladatele Y Combinatoru, který v té době nicméně ještě neexistoval. Dvojice Alexis Ohanian a jeho spoluzakladatel Steve Huffman vyrazila z Virginie až nahoru na sever do Bostonu, aby si vyslechla Grahamovu přednášku o startupech. Když Graham skončil, povedlo se jim ho přemluvit na krátké posezení nad kávou, ze kterého vzniklo pozvání do prvního pitche Y Combinatoru v souvislosti s projektem mobilního objednávání jídla.

Jenomže tým vedený Grahamem nakonec projekt zamítl, přestože dvojici na jeho předvedení do Y Combinatoru výslovně pozval. Graham a jeho kolegové totiž došli k závěru, že na mobilní službu tohoto rázu je přece jen ještě příliš brzy (psal se rok 2005). Dvojici nicméně vyzvali, aby zkusila přijít s něčím jiným, osobně se jim totiž Huffman s Ohanianem zalíbili. A tak vznikl Reddit, který neměl v plánu nic menšího, než být hlavní stránkou internetu. Více ve videu od A Total Disruption:

Via VB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Akcie Facebooku už jsou znovu na 30 dolarech, investoři mu věří

Jen několik měsíců poté, co mnohými proklínané akcie Facebooku vydané původně za 38 dolarů za kus poznaly své dno u 17 dolarů, je sociální síť znovu na koni. Překonala hranici 30 dolarů a analytici očekávají, že by mohla i nadále růst. Mohou za to především úspěchy na mobilních telefonech a nové produkty.
Přečtěte si více

Nová aplikace Facebook Home nahradí domovskou obrazovku na Androidech

"Úplně nová zkušenost." Takhle bombasticky Facebook označuje svou novou aplikaci pro Androidy, kterou uživatelé největší sociální sítě budou od 12. dubna moci nahradit stávající domovskou aplikaci v telefonu za zcela nový koncept z dílny Zuckerbergovy společnosti. Základní pravidlo je jednoduché: místo aplikací jsou na prvním místě přátelé.