Video: Jak Twitter ověřuje verifikované účty? Je to trochu komedie

Pokud používáte pravidelně Twitter, jistě dobře znáte jeho modrou značku označující ověřené neboli “verified” účty. Jak ale ověřování probíhá? O tom promluvil ve standup vystoupení se svými přáteli v New Yorku blogger a podnikatel Anil Dash. Rozhodně je to zábavné a docela překvapivé.

Anil Dash píše na svém blogu Dashes.com o podnikání pravidelně již od roku 1999. Na podzim minulého roku si jej všiml i Twitter a soukromou zprávou mu nabídl, že ověří jeho účet a připojí mu k němu známou modrou značku.

Na celém procesu bylo zajímavé, že se nikde v jeho průběhu nikdo nepokoušel ověřovat jeho identitu jako takovou. Místo toho jej Twitter otestoval ze znalostí toho, jak s mikroblogovací službou z pozice známého a sledovaného uživatele správně nakládat. O tom, jak “ověřování” probíhalo, promlouvá Anil Dash na videu níže. K ruce má samozřejmě i screenshoty a hlavně zábavné komentáře.

Záznam pochází z vystoupení komiků Kondabolu Brothers v divadle v New Yorku v polovině března.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak si vede crowdfunding v Česku a Češi v crowdfundingu

O Kickstarteru se už i u nás píše celkem vydatně, na letošním Social Marketers Summitu prezentovala zakladatelka globálního portálu Indiegogo jeho možnosti pro české firmy, a jen před pár dny jsme se dozvěděli o startu projektu Hithit.cz, české odpovědi na obě zmíněné služby. Takže, jak jsme tedy daleko a o co dobrého už se crowdfunding v Česku zasloužil?
Přečtěte si více

Na příspěvky facebookových stránek upozorní notifikace

Pokud vás štvalo, že jste kvůli stále přísnějším algoritmům neviděli všechny příspěvky své oblíbené stránky na Facebooku, nebo vás jako jejího správce trápí klesající dosah, nyní je tu šance na alespoň částečné řešení. Facebook zkouší novou funkci, díky níž mohou mít uživatelé přehled o kompletní aktivitě vybraných stránek.