Video: Jak Twitter ověřuje verifikované účty? Je to trochu komedie

Pokud používáte pravidelně Twitter, jistě dobře znáte jeho modrou značku označující ověřené neboli “verified” účty. Jak ale ověřování probíhá? O tom promluvil ve standup vystoupení se svými přáteli v New Yorku blogger a podnikatel Anil Dash. Rozhodně je to zábavné a docela překvapivé.

Anil Dash píše na svém blogu Dashes.com o podnikání pravidelně již od roku 1999. Na podzim minulého roku si jej všiml i Twitter a soukromou zprávou mu nabídl, že ověří jeho účet a připojí mu k němu známou modrou značku.

Na celém procesu bylo zajímavé, že se nikde v jeho průběhu nikdo nepokoušel ověřovat jeho identitu jako takovou. Místo toho jej Twitter otestoval ze znalostí toho, jak s mikroblogovací službou z pozice známého a sledovaného uživatele správně nakládat. O tom, jak “ověřování” probíhalo, promlouvá Anil Dash na videu níže. K ruce má samozřejmě i screenshoty a hlavně zábavné komentáře.

Záznam pochází z vystoupení komiků Kondabolu Brothers v divadle v New Yorku v polovině března.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nej sociální a mobilní kampaně: I Facebook může být nóbl

Napadlo by vás někdy odmítat fanoušky na Facebooku proto, že pro vaši značku nejsou dost dobří? Některé značky se nebojí odlišit velice svéráznými metodami, jak ukazuje náš další výběr zajímavých kampaní poslední doby. Minule jsme se věnovali speciálně Twitteru, tentokrát dostal nejvíce prostoru Facebook a sekunduje mu Instagram.
Přečtěte si více

Infografika: Jak se kšeftuje s falešnými účty na Twitteru

Že je obrovská část účtů na Twitteru falešná a s těmito účty se také čile obchoduje, to už nějakou dobu není žádné tajemství. Kolik jich ale přesně je? Díky novému nástroji Fakers již máme představu a tak mohla vzniknout infografika, která se obchodu s falešnými účty a followery podívala blíže na zoubek.