Video: Facebook vydal Slingshot, tentokrát doopravdy

Po týdnu očekávání Facebook vydal svou aplikaci Slingshot, kterou minulý týden v některých zemích omylem předčasně vypustil do AppStore. Oproti dříve uniklé verzi k žádným zásadním změnám nedošlo.

Po týdnu od chvíle, kdy aplikace Slingshot omylem poprvé zamířila do AppStore v Malajsii, Austrálii a Rusku, je konečně nejnovější výtvor Facebooku vydaný oficiálně. Slingshot Facebook představil včera jako aplikaci, v níž “jsou všichni tvůrci a nikdo není jen pozorovatel”.

Slingshot umožňuje svým uživatelům posílat si obrázky a krátká videa do 15 vteřin, tzv. slingy. K obrázkům mohou jejich autoři přidat text, je také možné do nich kreslit a jinak je dále upravovat. Má to ovšem jeden háček, pokud uživatel obdrží sling, nemůže jej rovnou otevřít. Nejprve musí vytvořit a odeslat odpověď, až poté se může podívat, co obdržený sling obsahuje. Tím je zajištěno, že každý uživatel aplikace musí sám vytvářet obsah a nikoliv pouze pasivně sledovat zprávy ostatních.

Fotografie a videa nemizí po několika vteřinách jako u Snapchatu, ale ve chvíli, kdy si je uživatel přestane prohlížet. Ze svých serverů je Facebook vymaže po sedmi dnech od chvíle, kdy si je prohlédli všichni adresáti (ve Slingshotu jich může být neomezený počet). Pokud je zpráva stará 30 dní, Facebook ji začne považovat za přečtenou a vymaže ji taktéž po sedmi dnech.

Facebook také k propagaci Slingshotu vytvořil krátké video:

Total
0
Shares
Další články