Videa a prezentace ze semináře Bitva zkratek: SEM vs SM vs PR

Celá druhá část seminářů z cyklu Social Marketers Seminars je věnována především drobným a středním podnikatelům a obecně společnostem s menšími online marketingovými rozpočty, které musí peníze vynakládat co nejefektivněji a přemýšlejí, jaké nástroje zvolit. Online budget bývá stále spíše skromný, cíle jsou obvykle nastaveny vysoko a k jejich splnění vede řada cest. Kterou zvolit? Jsou digitální kanály vzájemně zastupitelné? Který po zkrácení rozpočtu obětovat jako první a proč? Proč by klient měl investovat zrovna do optimalizace pro vyhledávače a search reklamy? Proč do sociálních médií? A co takhle do PR?

Na tyto otázky odpovídali Matěj Novák za oblast vyhledávačů, Pavel Prouza za sociální sítě, Michaela Gregorová z pozice PR a nakonec Matouš Petráň jako ten, kdo si všechny tyto nástroje postupně vyzkoušel při vlastních marketingových aktivitách a mohl ohodnotit jejich přínos v různých situacích. Inspirujte se argumenty jednotlivých přednášejících díky videím z jejich vystoupení a přiloženým prezentacím.

Matěj Novák: Vysoké umístění vám dodá váhu

Search marketing je dnes široce používaným a dobře známým nástrojem, o jehož fungování se toho ví poměrně hodně. Návštěvnost generovaná vyhledávací reklamou je relevantní a přináší vysoký konverzní poměr, v některých případech dokonce vyšší než ta organická, umožňuje vysokou flexibilitu, dobrou měřitelnost a v dnešní době i masový zásah. Podcenit navíc nelze ani vliv vyhledávání na značku.

Přednáška:

Prezentace:

Pavel Prouza: Nekonečný Facebook

Na případu fiktivní společnosti s rozpočtem 300 tisíc korun na sociální média představil Pavel Prouza z agentury brandzfriendz možnosti, které sociální média nabízejí a co od nich lze očekávat – založení facebookové stránky, správná práce se záložkami a jejich nekonečnými možnostmi, nastavení komunikační strategie s fanoušky, placená (a stále dražší) facebooková reklama, soutěžní i nesoutěžní aplikace, ale i další alternativy jako je Foursquare, Twitter nebo YouTube.

Přednáška:

Prezentace:

Michala Gregorová: Buďte vidět a budujte vztahy

Proč se vyplatí věnovat svůj čas a peníze PR dokázala Michala Gregorová na příkladu serveru Fler.cz. Ten po několik let nedával žádné peníze do reklamy a právě public relations byly prakticky jediným propagačním nástrojem. Výsledkem bylo 250 zmínek v médiích v roce 2009 a plných 600 v roce 2010, přičemž tržby se z 9 milionů z roku 2008 dostaly na 100 milionů v roce 2010. Byť jsou výsledky PR obvykle těžko měřitelné a dříve či později se vyplatí zapojit i další nástroje, podle Gregorové se bez něj obejde málokdo.

Přednáška:

Prezentace:

Matouš Petráň: Hospodský marketing v praxi (+diskuze)

Divoký rozjezd restaurace Como na Václavském náměstí posloužil jako případová studie pro Matouše Petráně, který měl její marketingové aktivity na starosti. Postupně si vyzkoušel vše od vyhledávací reklamy, Google Places, které jsou pro něj stejně automatickou věcí jako webové stránky, Twitteru, který s nulovými náklady přivedl tři zákazníky s půlroční útratou 100 tisíc korun, Foursquare, jenž u nás sice nemá příliš uživatelů, ale cizinci ho rádi používají, hůře uchopitelné Facebook Places, PR kampaně se špatnými i dobrými zkušenostmi nebo slevové servery. Poslechněte si sami, s čím neúnavný experimentátor uspěl nejvíce.

Přednáška:

Prezentace:

Všem návštěvníkům semináře děkujeme za účast a zároveň vás rádi přivítáme 23. června u již pátého semináře na další aktuální téma – Sociální média a e-commerce. Opět se potkáme v pražském kině Atlas.

Podívat se zároveň můžete také na videa z předchozích seminářů na témata Jak pořádat soutěže na Facebooku, Správa sociálních médií ve firmě a Mobile & Social.