Velká Británie zvažuje login přes Facebook pro přístup k veřejným službám

V novém programu IDA, který má zajistit identifikaci britských občanů pro přístup k veřejným službám, zvažuje bristká vláda Facebook a další sociální sítě jako jednu z možností přístupu.

IDA (Identity Assurance) má zajistit lidem bezpečné přihlašování k veřejným službám bez nutnosti osobního průkazu. Kromě bank a telekomunikačních institucí, které mají o svých zákaznících dostatečné identifikační a další osobní údaje, jsou ve hře také sociální sítě a jejich otevřené systémy přihlašování. Mluvčí úřadu britské vlády včera potvrdil, že Facebook a další soukromé společnosti nabízející systémy přihlašování, které splňují kritéria vlády, připadají pro systém v úvahu jako partneři. Individuálně ale společnosti, které kritéria naplňují, neuvedl, stejně jako nesdělil zmíněná kritéria.

IDA bude fungovat jako přihlašovací systém pro stránku Gov.uk, která ve Velké Británii plní úlohu jednotného místa pro přístup ke všem online veřejným službám. Mezi zde nabízené služby patří přístup do systému sociálního pojištění, možnost řešení všech daňových záležitostí či vydávání řidičských průkazů. Poskytovatel přihlašovacích systémů nebude jen jeden, vláda má v plánu upsat jich větší počet, aby si občané mohli preferovaný způsob přístupu vybrat. Facebooku by pro účast v programu mohlo svědčit, že od svých uživatelů vyžaduje jejich skutečná jména a příjmení.

Jací poskytovatelé v programu skutečně budou zahrnuti a jaké způsoby přihlašování IDA umožní by britská vláda měla oznámit do konce října.

Via ZDN

 

Total
0
Shares
Další články