Ve Skupinách poznáte i to, kdo viděl kterou fotografii

Jen zhruba měsíc poté, co Facebook umožnil členům Skupin vidět, které příspěvky už viděli kteří členové, zkouší stejnou funkci i pro fotografie. Sen mnoha běžných uživatelů získat podobné informace i na vlastním profilu se ale za hranicemi Skupin nejspíš nikdy nevyplní.

I v případě fotografií se novinka samozřejmě týká pouze fotografií a uživatelů ve Skupinách. A stejně jako u příspěvků ve Skupinách, i u této funkce uvidí členové hned několik informací. Jako prvního si pravděpodobně všimnou údaje o tom, kolik ostatních členů fotografii vidělo, který se nachází v pravém horním rohu boxu pro vkládání komentářů. Ve chvíli, kdy na tento údaj najedete kurzorem, přibude ještě tabulka zobrazující jména uživatelů, kteří už fotografii viděli, a také datum a čas, kdy se tak stalo poprvé. O funkci informoval během víkendu TechCrunch s tím, že byla zatím zaznamenána jen v jediné Skupině, kde je aktivní od pátku.

Kdo viděl fotografii ve skupině?

Že by Facebook tuto funkci spouštěl plošně i mimo Skupiny, ať už pro příspěvky, fotografie nebo oboje, je krajně nepravděpodobné. Připomeňme doby, kdy sociální síť bojovala s podvodnými aplikacemi na téma “Zjisti, kdo navštívil tvůj profil?” ve sto a jedné různých podobách. Již tehdy Facebook uživatele upozorňoval, že podobná funkce není a nebude žádným způsobem k dispozici, a že se ve stech procentech případů jedná o podvody. Podobná funkce v otevřeném prostředí Facebooku, kde jsou často příspěvky veřejné a může se na ně podívat kdokoliv, nedává příliš smysl. Naproti tomu v uzavřené skupině, kde se lidé obvykle znají a vkládají tematicky zaměřený obsah, může informace o tom, kdo příspěvek viděl, i významně ulehčit komunikaci.

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Jak na Facebookové soutěže

Soutěže na Facebooku jsou téma, které si pozornost rozhodně zaslouží. Už proto, že nejde jen o to vymyslet dobrou a uživatelsky přitažlivou soutěž, ale také splnit všechny podmínky, které sociální síť ukládá, a v neposlední řadě též naplnit vlastní marketingové cíle. Pojďme si zopakovat základní kroky s přehlednou infografikou.