Ve Skupinách poznáte i to, kdo viděl kterou fotografii

Jen zhruba měsíc poté, co Facebook umožnil členům Skupin vidět, které příspěvky už viděli kteří členové, zkouší stejnou funkci i pro fotografie. Sen mnoha běžných uživatelů získat podobné informace i na vlastním profilu se ale za hranicemi Skupin nejspíš nikdy nevyplní.

I v případě fotografií se novinka samozřejmě týká pouze fotografií a uživatelů ve Skupinách. A stejně jako u příspěvků ve Skupinách, i u této funkce uvidí členové hned několik informací. Jako prvního si pravděpodobně všimnou údaje o tom, kolik ostatních členů fotografii vidělo, který se nachází v pravém horním rohu boxu pro vkládání komentářů. Ve chvíli, kdy na tento údaj najedete kurzorem, přibude ještě tabulka zobrazující jména uživatelů, kteří už fotografii viděli, a také datum a čas, kdy se tak stalo poprvé. O funkci informoval během víkendu TechCrunch s tím, že byla zatím zaznamenána jen v jediné Skupině, kde je aktivní od pátku.

Kdo viděl fotografii ve skupině?

Že by Facebook tuto funkci spouštěl plošně i mimo Skupiny, ať už pro příspěvky, fotografie nebo oboje, je krajně nepravděpodobné. Připomeňme doby, kdy sociální síť bojovala s podvodnými aplikacemi na téma “Zjisti, kdo navštívil tvůj profil?” ve sto a jedné různých podobách. Již tehdy Facebook uživatele upozorňoval, že podobná funkce není a nebude žádným způsobem k dispozici, a že se ve stech procentech případů jedná o podvody. Podobná funkce v otevřeném prostředí Facebooku, kde jsou často příspěvky veřejné a může se na ně podívat kdokoliv, nedává příliš smysl. Naproti tomu v uzavřené skupině, kde se lidé obvykle znají a vkládají tematicky zaměřený obsah, může informace o tom, kdo příspěvek viděl, i významně ulehčit komunikaci.

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook přepracoval Insights, mají více pomáhat v rozhodování

Na základě zpětné vazby uživatelů z řad majitelů stránek přepracovala největší sociální síť Facebook v posledních týdnech analytický nástroj Insights. Nová verze, prozatím dostupná jen malému množství správců stránek, by měla být přehlednější, snáze uchopitelná a díky tomu by měla být v aktivitách na sociální síti ještě praktičtějším pomocníkem.
Přečtěte si více

Ondra Vodička alias polovina Madbros: Dělat YouTube je zaměstnání, pracuju osm hodin denně

Ondra Vodička vystupuje v YouTube světě jako Premi společně se svým bratrem Prooxim (Davidem). Dohromady mají přezdívku Madbros, s natáčení videí začali předloni a docela jim to jde. Tedy, pokud "docela" znamená pod kanálem Madbros napočítat skoro 40 milionů zhlédnutí a 280 tisíc odběratelů. A taky zhruba 72 tisíc fanoušků na Facebooku. Hodně značek by za tahle čísla možná i pořádně zaplatilo markeťáka. Jenže ten jim zkrátka nezaručí podobné nadšení a zájem, protože YouTube se dělá od srdíčka…