Ve sklepě s J.R. Smithem, šéfem AVG. Třeba o partnerství s Facebookem

Šéfa společnosti AVG jsme si pozvali do sklepa hned z několika aktuálních důvodů. Česká antivirová společnost nedávno oznámila velké partnerství s Facebookem a nás přirozeně zajímaly detaily. Stejně tak jsme se ale chtěli dozvědět víc o tom, co Smithe vedlo k sepsání knížky věnované ochraně osobních dat a hrozbám, které dnes čekají na uživatele internetu a sociálních sítí zejména.

Že AVG nově skenuje takřka veškerý obsah na Facebooku, to je docela velká věc. Ostatně i akcie AVG po oznámení zprávy znatelně vystoupaly, byť to paradoxně byly mimo jiné i nevalné výsledky Facebooku na burze, které předtím jejich cenu poslaly dolů. Proto jsme se vyptali na to, co z takového partnerství obě strany mají, zda někdo někomu něco platí, či k jakým datům se díky tomu AVG může dostat. A samozřejmě nakonec muselo dojít i na předvídatelnou otázku: Jak to, že zrovna v našem regionu se tak daří firmám z oblasti security? A mimochodem, ta knížka, o které je řeč, se jmenuje Wide Open Privacy a časem bude i česky.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průzkum: Hashtagy na Facebooku nepomáhají, spíš naopak

Tým kolem nástroje EdgeRank Checker se rozhodl zjistit, jak používání hashtagů na Facebooku podporuje viralitu. To, co zjistil, však rozbilo všechna očekávání. Hashtagy totiž nejenže viralitě nepomáhaly, ale navíc ji snižovaly a příspěvky s hashtagy měly i nižší engagement. Na vině jsou ale podle všeho i ti, kdo hashtagy používají.
Přečtěte si více

Český YouTube Fest jde do finále, ode dneška můžete hlasovat

Třetí ročník Českého YouTube Festu, který pořádají OSA a Bandzone.cz ve spolupráci s českým Googlem, míří do finále. O vítězi teď rozhodnou uživatelé YouTube, kteří mohou pro své favority hlasovat od dnešního dne až do 10. června. Vybírat můžete z patnácti finalistů, o nichž rozhodla odborná porota v čele se skupinou Lucie.