Vaše nové já. Google+ mění profily, Facebook zase sekci O mně

Ve stejné době, kdy se očekává vyhlášení největších změn news feedu na Facebooku od roku 2006, přichází několik drobných změn na profilech Google+. Mění se velikost cover obrázků, přibývá nová záložka Reviews pro lokální recenze a novou podobu dostala i About sekce na profilech. Shodou okolností právě s touto sekcí aktuálně experimentuje i Facebook.

Změny na Google+ oznámila na svém profilu členka týmu sociální sítě Sara McKinley. Týkají se především osobních profilů, v jednom případě ale zasahují také stránky. Na osobních profilech se nově objeví záložka Reviews, která bude sdružovat na jednom místě všechny lokální recenze od daného uživatele. Využít ji může například tak, že zde bude zviditelňovat podniky, které podle jeho názoru stojí za návštěvu, lze ji ale také úplně vypnout.

Druhou změnou Google+ je nová velikost cover fotografií na osobních profilech a na stránkách. Fotografie budou moci dosahovat velikosti až 2120 na 1192 pixelů, což by mělo zvýšit výběr použitelných obrázků a hlavně umožnit obrázkem více zaujmout. Třetí změna se pak týká About sekce. Na profilech na Google Plus bude nyní tato část rozdělena na jednotlivé tematické boxy, které bude možné přes příslušné odkazy jednotlivě upravovat každý zvlášť.

Se stejnou sekcí si přitom podle všeho hraje i Facebook. Čtenář Matt Navarra poskytl blogu InsideFacebook screenshoty experimentu, který zachytil na svém účtu. Představení uživatele má v tomto podání má výraznější vizuální pojetí, nový design i navigaci, funkčně ale vše z větší části zůstává při starém. Mezi několika málo novinkami se objevují nové sekce Want to Watch/Read/Listen, kde se uživatelé mohou zmínit o tom, na jaké knihy, písničky či filmy mají spadeno, a nová je i možnost vkládat oblíbené aplikace.

Další obrázky k nové podobě Google+ najdete de, obrázky k testované úpravě Facebooku zase tady.

Total
0
Shares
Další články