V USA zvyšují zájem o volby registrací přes Facebook

Ve státě Washington bude možné registrovat se k volbám přímo v prostředí facebookové aplikace. A pokud se nápad osvědčí, přijdou na řadu i další státy. Cílem je oslovit především mladé potenciální voliče, v tomto směru jde o další krok po spuštění online registrací před několika lety.

Registrace je ve Spojených státech povinnou součástí volebního procesu. V zemích, kde je toto opatření zavedeno, ale zpravidla vede k nižší účasti zejména ze strany nižších příjmových skupin a mladých lidí. Právě mladé by ale měla nová možnost registrace přes Facebook oslovit. Už v roce 2008 se podobně osvědčilo zavedení online registrace, které od té doby využily statisíce lidí a 62 procentům z nich bylo méně než 34 let.

Aplikace zatím není spuštěna, během následujícího týdne by se nicméně měla stát součástí facebookové stránky Washington State Elections. Státní instituce na projektu spolupracují s vývojáři a odborníky z organizace Rock the Vote, která o aktivizaci mladých voličů usiluje s pomocí nejrůznějších aktivit včetně těch sociálních už dlouhé roky.

Heather Smith, prezidentka Rock the Vote, podle svých slov očekává alespoň 50 tisíc registrovaných voličů prostřednictvím Facebooku. Aplikace pro ně má být nejen zajímavým a netradičním lákadlem, ale celý proces zároveň zjednoduší tím, že si některé údaje potřebné k registraci sama stáhne z profilu uživatele (pokud jsou tedy vyplněné pravdivě).

Pro zapojení do projektu je potřeba existující online registrační systém, další na řadě tedy případně budou ty státy, které už ho mají. V tuto chvíli se mluví o Nevadě, Oregonu a Kalifornii, mezi potenciální kandidáty patří i Arizona, Colorado, Indiana, Kansas, Louisiana a Utah.

Via NJ

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Seminář Olgy Lounové a další trolling: Jak se umí bavit čeští uživatelé do takové míry, že dokážou vynervovat umělce i firmy?

Jen těžko jste v posledních dnech neslyšeli o nejznámějším semináři v Česku. Samozřejmě myslíme akci Olgy Lounové "Jak uspět" pro umělce. K některým tématům není komentářů nikdy dost. Rozhodli jsme se přisadit si i k tomuto. Navíc ale ukážeme, že Olga samozřejmě není jediná, která na vtipné trolly na sociální síti narazila. Těšte se.