V Googlu končí Vic Gundotra, šéf Google+

Vic Gundotra se za osm let v Googlu, a především za posledních několik let od uvedení Google+, stal jednou z nejviditelnějších osobností společnosti. Právě on byl tím, kdo vedl projekt Google+ a z nuly vybudoval sociální síť, která se sice nemůže rovnat Facebooku, pro Google je ale přesto velmi přínosná. Předtím se Gundotra věnoval mobilním aplikacím Googlu.

Bývalý viceprezident Googlu pro social ale včera oznámil, že se rozhodl skončit. Podle svých slov se prý těší „na to, co teprve přijde“, sdílnější ale ohledně své budoucnosti a dalšího angažmá nebyl. Pouze poděkoval celému Googlu a především jeho šéfovi Larrymu Pageovi a týmu Google+, s nimiž byly jeho pracovní vazby nejužší.

„Měl jsem neuvěřitelné štěstí, že jsem mohl pracovat s úžasnými lidmi z Googlu. Nevěřím, že kdekoliv jinde existuje sbírka talentovanějších a nadšenějších lidí,“ napsal Gundotra. „Jsem dojatý, když přemýšlím nad vedením Larryho Page a tím, co všechno mi v Googlu umožnil dokázat.“

Gundotrovi na svém profilu poděkoval Larry Page, který ocenil jeho práci pro společnost a popřál mu hodně štěstí do dalších projektů. Zároveň ujistil, že Google bude i nadále pokračovat ve tvorbě novinek pro Google+.

Jak přesně bude další směřování sociální sítě Googlu vypadat, to ukáže čas a také přístup toho, kdo ji po Gundotrovi dostane na starost. Podle serveru Recode se nástupcem má stát David Besbris, rovněž viceprezident Googlu.