Uživatelé Facebooku sdílí z aplikací miliardu příspěvků denně

K šestému výročí spuštění platformy Facebooku pro externí developery zveřejnila včera sociální síť její statistiky. Aplikace využívá přes půl miliardy lidí, integrováno s ní navíc je i většina mobilních aplikací pro iOS a Android.

Včera tomu bylo přesně šest let, co Facebook pro tvůrce aplikací zpřístupnil svou developerskou platformu. Za tu dobu se sociální síť stala místem, které aktivně využívá přes miliardu lidí, a podle Facebooku asi polovina z nich, zhruba 550 milionů, je také uživateli aplikací.

550 milionů rozhodně není málo, ještě víc je ale aktivity, kterou tito uživatelé z aplikací na Facebook sdílí. Takových příspěvků Facebook podle svého produktového šéfa Douga Purdyho v průměru denně zaznamenává rovnou miliardu. Důležité jsou pro Facebook hry, ty hraje přibližně polovina uživatelů aplikací a čtvrtina celé jeho aktivní uživatelské základny.

O mnoho později, vlastně až loni, začal podle Purdyho Facebook významněji usilovat o náklonnost i ze strany mobilních developerů. Podle statistik, které produktový šéf včera zveřejnil, se sociální síti daří i na tomto poli. Integrováno s Facebookem je prý 80 procent všech aplikací pro iOS a 70 procent těch, které jsou určeny uživatelům Androidu.

Řeč přišla i na Parse, startup, který Facebook koupil na konci dubna. Podle Purdyho základním účelem akvizice společnosti, která se soustředí na snadný přenos aplikací vytvořených pro jednu mobilní platformu na jiné platformy (především mezi iOS a Androidem), je, aby se developeři mohli soustředit na tvorbu “aplikací pro lidi, nikoliv pro zařízení”.

Via cnet

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Německo požaduje, aby Facebook přestal vyžadovat skutečné jméno

Tohle je pro Facebook bezpochyby velké sousto. Po dlouhé řadě požadavků evropských států v čele s Německem na sladění jeho fungování s evropskými a národními zákony je nyní v ohrožení i jeden z jeho základních pilířů, kterým je používání skutečné identity uživatelů. Není divu, že se hodlá bránit zuby nehty.