Uživatelé Facebooku sdílí z aplikací miliardu příspěvků denně

Včera tomu bylo přesně šest let, co Facebook pro tvůrce aplikací zpřístupnil svou developerskou platformu. Za tu dobu se sociální síť stala místem, které aktivně využívá přes miliardu lidí, a podle Facebooku asi polovina z nich, zhruba 550 milionů, je také uživateli aplikací.

550 milionů rozhodně není málo, ještě víc je ale aktivity, kterou tito uživatelé z aplikací na Facebook sdílí. Takových příspěvků Facebook podle svého produktového šéfa Douga Purdyho v průměru denně zaznamenává rovnou miliardu. Důležité jsou pro Facebook hry, ty hraje přibližně polovina uživatelů aplikací a čtvrtina celé jeho aktivní uživatelské základny.

O mnoho později, vlastně až loni, začal podle Purdyho Facebook významněji usilovat o náklonnost i ze strany mobilních developerů. Podle statistik, které produktový šéf včera zveřejnil, se sociální síti daří i na tomto poli. Integrováno s Facebookem je prý 80 procent všech aplikací pro iOS a 70 procent těch, které jsou určeny uživatelům Androidu.

Řeč přišla i na Parse, startup, který Facebook koupil na konci dubna. Podle Purdyho základním účelem akvizice společnosti, která se soustředí na snadný přenos aplikací vytvořených pro jednu mobilní platformu na jiné platformy (především mezi iOS a Androidem), je, aby se developeři mohli soustředit na tvorbu „aplikací pro lidi, nikoliv pro zařízení“.

Via cnet