Yahoo zveřejní, jaká data od něj chtěly vlády z celého světa

Transparentnost je evidentně trendy a po Facebooku se na seznam otevřených firem ze Silicon Valley podepisuje i Yahoo. Firma bude sdílet se svými uživateli data, která po ní chtějí vlády zemí celého světa.
flickr/YAHOO
flickr/YAHOO

Firma pod vedením Marissy Mayer v předstihu oznámila, že za první pololetí letošního roku si jen americké úřady vyžádaly 12 444 údajů. V drtivé většině (11402)  jim datové oddělení vyhovělo. Yahoo tak hlásí podobná čísla jako třeba Facebook, Google nebo Twitter. Facebook chce stejně jako Yahoo vydávat pravidelnou zprávu o tom, kdo od něj žádá přístup k uživatelským datům.

Tlak Googlu, Yahoo a dalších internetových služeb na americké úřady tak výrazně roste. Yahoo se dokonce kvůli některým datům i soudilo. Vláda totiž stále neumožňuje zveřejňovat, kolik žádostí přišlo v rámci bezpečnostního programu USA.

Náhlá otevřenost party z Valley není samoúčelná. V době, kdy Edward Snowden zásobuje britské noviny každou chvíli nějakou bezpečnostní bombou ohledně programu PRISM, totiž musí udržet důvěru uživatelů za každou cenu. Větší průhlednost fungování vztahu vlády a Silicon Valley je tak jedním z prvních kroků.

via VB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Krizová komunikace na sociálních sítích: jak zvládnout průser?

Sociální sítě jsou do velké míry ideální způsob, jak dosáhnout na zákazníky. Jenže i místo, které se může stát pro firmu dost rychle minovým polem. Z komunikace společností už tento prostředek nejde vynechat. To ale ještě neznamená, že je jasné, jak na to. Nechte se inspirovat z reálných zkušeností tuzemských odborníků.
Přečtěte si více

Studie: Příspěvky z Facebooku jsou zapamatovatelnější než jiné typy textu

Se zajímavou studií přišli výzkumníci z Univerzity San Diego. Podle ní jsou příspěvky z Facebooku pro lidi snáze zapamatovatelné než profesionálně psané texty z knih či dokonce obličeje. A důvod údajně není v tom, že by nám užívání Facebooku měnilo mozek, ale právě naopak - příspěvky ostatních na sociální síti lépe odpovídají tomu, jak náš mozek již dávno funguje.