Yahoo zveřejní, jaká data od něj chtěly vlády z celého světa

Transparentnost je evidentně trendy a po Facebooku se na seznam otevřených firem ze Silicon Valley podepisuje i Yahoo. Firma bude sdílet se svými uživateli data, která po ní chtějí vlády zemí celého světa.
flickr/YAHOO
flickr/YAHOO

Firma pod vedením Marissy Mayer v předstihu oznámila, že za první pololetí letošního roku si jen americké úřady vyžádaly 12 444 údajů. V drtivé většině (11402)  jim datové oddělení vyhovělo. Yahoo tak hlásí podobná čísla jako třeba Facebook, Google nebo Twitter. Facebook chce stejně jako Yahoo vydávat pravidelnou zprávu o tom, kdo od něj žádá přístup k uživatelským datům.

Tlak Googlu, Yahoo a dalších internetových služeb na americké úřady tak výrazně roste. Yahoo se dokonce kvůli některým datům i soudilo. Vláda totiž stále neumožňuje zveřejňovat, kolik žádostí přišlo v rámci bezpečnostního programu USA.

Náhlá otevřenost party z Valley není samoúčelná. V době, kdy Edward Snowden zásobuje britské noviny každou chvíli nějakou bezpečnostní bombou ohledně programu PRISM, totiž musí udržet důvěru uživatelů za každou cenu. Větší průhlednost fungování vztahu vlády a Silicon Valley je tak jedním z prvních kroků.

via VB

Total
0
Shares
Další články