Yahoo zveřejní, jaká data od něj chtěly vlády z celého světa

Transparentnost je evidentně trendy a po Facebooku se na seznam otevřených firem ze Silicon Valley podepisuje i Yahoo. Firma bude sdílet se svými uživateli data, která po ní chtějí vlády zemí celého světa.
flickr/YAHOO
flickr/YAHOO

Firma pod vedením Marissy Mayer v předstihu oznámila, že za první pololetí letošního roku si jen americké úřady vyžádaly 12 444 údajů. V drtivé většině (11402)  jim datové oddělení vyhovělo. Yahoo tak hlásí podobná čísla jako třeba Facebook, Google nebo Twitter. Facebook chce stejně jako Yahoo vydávat pravidelnou zprávu o tom, kdo od něj žádá přístup k uživatelským datům.

Tlak Googlu, Yahoo a dalších internetových služeb na americké úřady tak výrazně roste. Yahoo se dokonce kvůli některým datům i soudilo. Vláda totiž stále neumožňuje zveřejňovat, kolik žádostí přišlo v rámci bezpečnostního programu USA.

Náhlá otevřenost party z Valley není samoúčelná. V době, kdy Edward Snowden zásobuje britské noviny každou chvíli nějakou bezpečnostní bombou ohledně programu PRISM, totiž musí udržet důvěru uživatelů za každou cenu. Větší průhlednost fungování vztahu vlády a Silicon Valley je tak jedním z prvních kroků.

via VB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Světu už vévodí jen pět sociálních sítí, Facebook vede ve 127 zemích

Jak Facebook pokračuje ve svém tažení za světovou nadvládou, lokální konkurence menších sociálních sítí se snižuje. Od roku 2009, kdy Vincenzo Cosenza začal publikovat mapu dominantních sociálních sítí ve světě, se počet sítí, které v některé zemi byly nejsilnější, snížil ze 17 na pouhých pět. Jediným, kdo na jejich úkor posiloval, je přitom právě Facebook.