Úspěšnému WhatsApp jde po krku čínská konkurence

Raketově rostoucímu WhatsApp se objevila neméně rozjetá konkurence. Čínský WeChat zdvojnásobil za čtvrt roku počet svých uživatelů mimo domácí scénu na sto milionů.

Dohromady s čínským klonem Weixin má asijské duo necelých 236 milionů uživatelů. To znamená roční nárůst o 176 procent. Pokoření globálního WhatsApp je tak v podstatě na dosah.  WeChat je navíc pořádně rozjetý – za poslední měsíc získal třicet milionů uživatelů v zahraničí.

Služba se chytila v  Hong Kongu, Indii, Indonesii a Malaysii. Zároveň se ale v červenci stala nejstahovanější aplikací v App Storu deseti zemích včetně Španělska nebo Brazílie.  WeChat patří do rodiny čínského internetového giganta Tencent, který se nakonec odhodlal svou službu globálně odpromovat. V reklamě vysílané v patnácti zemích tak hraje Lionel Messi.

Ani konkurence nelení. WhatsUp už na začátku srpna přidalo novou funkci – odesílání hlasových zpráv. Od června navíc drží rekord v počtu zpracovaných zpráv za jeden den. Servery služby jich zvládly odeslat 27 miliard.

via TNW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Další hacknutý účet na Twitteru, tentokrát BBC Weather

K Jeepu, Burger Kingu a stále delší řadě velkých médií přibyl další vysoce viditelný profil na Twitteru, nad kterým jeho majitelé ztratili kontrolu. Tentokrát šlo o účet BBC Weather, profil britské BBC věnovaný počasí. Za útokem stála organizace Syrian Electronic Army. Zejména pro významné zpravodajské účty (ale nejen pro ně) by tak jasný plán pro případ podobné krize měl dnes být naprostou samozřejmostí.
Přečtěte si více

KTHXBYE! Novým jazykem na Twitteru je LOLCATZ

Češtinu už na Twitteru máme, tak co víc si přát, alespoň pokud jde o jazyky. Tak by se situace možná mohla zdát na první pohled. Jenomže nejnovější jazykovou verzi jste si pravděpodobně přáli, aniž byste o tom věděli. A to přesto, že novinka prozatím trpí svými nedostatky. Nový jazyk Twitteru vychází ze známých internetových memů o kočkách a jmenuje se LOLCATZ.