Úspěšnému WhatsApp jde po krku čínská konkurence

Raketově rostoucímu WhatsApp se objevila neméně rozjetá konkurence. Čínský WeChat zdvojnásobil za čtvrt roku počet svých uživatelů mimo domácí scénu na sto milionů.

Dohromady s čínským klonem Weixin má asijské duo necelých 236 milionů uživatelů. To znamená roční nárůst o 176 procent. Pokoření globálního WhatsApp je tak v podstatě na dosah.  WeChat je navíc pořádně rozjetý – za poslední měsíc získal třicet milionů uživatelů v zahraničí.

Služba se chytila v  Hong Kongu, Indii, Indonesii a Malaysii. Zároveň se ale v červenci stala nejstahovanější aplikací v App Storu deseti zemích včetně Španělska nebo Brazílie.  WeChat patří do rodiny čínského internetového giganta Tencent, který se nakonec odhodlal svou službu globálně odpromovat. V reklamě vysílané v patnácti zemích tak hraje Lionel Messi.

Ani konkurence nelení. WhatsUp už na začátku srpna přidalo novou funkci – odesílání hlasových zpráv. Od června navíc drží rekord v počtu zpracovaných zpráv za jeden den. Servery služby jich zvládly odeslat 27 miliard.

via TNW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Memy, virály, technologie, Facebook. Digital Briefing o trendech pro příští rok

Trendy, návody a spoustu inspirativních kampaní pro online marketing přinesla konference Digital Briefing 2013. Mimo jiné ukázala, že přednášející sice občas mluví i o Flickru nebo Pinterestu, zdá se ale, že už se snahou promovat jiné sítě než Facebook polevují. A věřte nebo ne, firmy mají v sociálních sítích pořád problémy. Pokud mezi ně patříte nebo jen hledáte něco nového a svěžího, čtete...