Usain Bolt, rekord na Twitteru, startupy a kuřecí nugety

Usain Bolt za sebou má velmi zajímavý den. Nejenže včera podle očekávání zvítězil v běhu na 200 metrů, navíc také mnohonásobně překonal sportovní rekord na Twitteru a od britského startupu dostal nabídku na procentní podíl a neomezené množství kuřecích nugetů.

Chcete, aby vám úspěšný startup za dvě hodiny práce nabídl podíl 1 procento a neomezené množství kuřecích nugetů? Naučte se hodně rychle běhat. Britský startup Shutl, který se zaměřuje na rychlé doručování zboží nakoupeného online, Boltovi přesně tohle nabídl, pokud společnosti věnuje dvě hodiny svého času k získání světového rekordu v nejrychlejším doručení. Shutl k této příležitosti napsal Boltovi dopis. Pro dokreslení situace je třeba zmínit, že Shutl současný rekord v nejrychlejším doručení drží (898 sekund od online objednání po zazvonění na dveře), s Boltovou pomocí si ale věří na mnohem lepší čas:

Dopis Usainu Boltovi

Bolt, který včera obhájil olympijské zlato na 200 metrů a stal se tak prvním člověkem v historii, který obhájil prvenství v závodech na 100 i 200 metrů, ale včera zlomil i jeden online rekord. Tím je sportovní rekord Twitteru v počtu tweetů za minutu u příležitosti olympijských her. Bolt za minutu dosáhl na víc než 80 tisíc tweetů a stal se současným olympijským rekordmanem i na nejpopulárnější mikroblogovací službě světa.

Vynecháme-li olympiádu, současný sportovní rekord pochází z dubna tohoto roku, kdy zápas Barcelony s Chelsea v semifinále Ligy mistrů dosáhl na 13 684 tweetů za vteřinu. Celosvětově pak s 25 088 tweety za vteřinu stále vede vysílání anime filmu Zámek v oblacích v Japonsku v prosinci 2011.

P.S. Pokud byste snad nechápali narážku na kuřecí nugety McNuggets, situaci vám osvětlí toto video.

Via cnet, TNW, Brunel University

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak na facebookové hashtagy – první tipy a triky

Facebook minulý týden představil hashtagy, po vzoru Twiteru a dalších sociálních sítí. Jde o skvělý nástroj, jak zviditelnit své příspěvky uživatelům, kteří se zajímají o naše téma. Zároveň je ale třeba dodržovat určitá pravidla a některých věcí se vyvarovat. Přinášíme základní informace a několik doporučení, které vám pomohou s hashtagy lépe pracovat.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Amerika bez peněz

Americká vláda nemá peníze na běžný provoz a v podstatě ze dne na den přestaly fungovat veškeré úřady. To se samozřejmě nemohlo obejít bez patřičných posměšných reakcí. Nebojte se ale ničeho, nechybí ani tradiční várka obvyklých nesmyslů.