Usain Bolt, rekord na Twitteru, startupy a kuřecí nugety

Usain Bolt za sebou má velmi zajímavý den. Nejenže včera podle očekávání zvítězil v běhu na 200 metrů, navíc také mnohonásobně překonal sportovní rekord na Twitteru a od britského startupu dostal nabídku na procentní podíl a neomezené množství kuřecích nugetů.

Chcete, aby vám úspěšný startup za dvě hodiny práce nabídl podíl 1 procento a neomezené množství kuřecích nugetů? Naučte se hodně rychle běhat. Britský startup Shutl, který se zaměřuje na rychlé doručování zboží nakoupeného online, Boltovi přesně tohle nabídl, pokud společnosti věnuje dvě hodiny svého času k získání světového rekordu v nejrychlejším doručení. Shutl k této příležitosti napsal Boltovi dopis. Pro dokreslení situace je třeba zmínit, že Shutl současný rekord v nejrychlejším doručení drží (898 sekund od online objednání po zazvonění na dveře), s Boltovou pomocí si ale věří na mnohem lepší čas:

Dopis Usainu Boltovi

Bolt, který včera obhájil olympijské zlato na 200 metrů a stal se tak prvním člověkem v historii, který obhájil prvenství v závodech na 100 i 200 metrů, ale včera zlomil i jeden online rekord. Tím je sportovní rekord Twitteru v počtu tweetů za minutu u příležitosti olympijských her. Bolt za minutu dosáhl na víc než 80 tisíc tweetů a stal se současným olympijským rekordmanem i na nejpopulárnější mikroblogovací službě světa.

Vynecháme-li olympiádu, současný sportovní rekord pochází z dubna tohoto roku, kdy zápas Barcelony s Chelsea v semifinále Ligy mistrů dosáhl na 13 684 tweetů za vteřinu. Celosvětově pak s 25 088 tweety za vteřinu stále vede vysílání anime filmu Zámek v oblacích v Japonsku v prosinci 2011.

P.S. Pokud byste snad nechápali narážku na kuřecí nugety McNuggets, situaci vám osvětlí toto video.

Via cnet, TNW, Brunel University

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Charlie nesmysly nepřeválcoval

I když to vypadá, že tragický teroristický útuk ve Francii ovládl komplet všechna média, tak úplně pravda to není. Na Redditu, 9gagu, 4chanu a dalších silná vlna sice proběhla, ale internet už je zpátky v zajetých kolejích a frčíme si na nesmyslech všeho druhu..
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Všichni vás sledují!

Uplynulý týden byl ve znamenení několika zásadních událostí: Apple ukázal nový počítač, což nemohlo zůstat bez náležité odpovědi; dozvěděli jsme se, že všechno, co sdílíte na Facebooku a o čem se bavíte v Americe po telefonu, může a bude použito proti vám; objevil se nový fenomén "sloth-facingu", což bychom asi přeložili jako "lenochodozksichtování"; a samozřejmě jsme našli i další nesmysly..