Twitterové zprávy už lezou i z kopií viktoriánských telegrafů

Steampunková subkultura se nebojí ani sociálních sítí. Britský webový expert Adam Vaughan tak propojil technologie z devatenáctého a jednadvacátého století a vznikl Twittertape, česky asi Twitterograf.

“Twitterograf” Vaughan sestrojil ze starých hodinek a dalších součástek už dávno nepoužívaných strojů. Dřevěný podstavec pak skrývá malou termotiskárnu.

Telegraf se používal většinou k posílání rychlých krátkých informací – o vlacích, cenách akcií nebo zásadních zpráv. Telegraf byl v podstatě takovým nemobilním Twitterem devatenáctého stoleí.

Dnes, 146 let po jeho vynálezu, je považován spíš za cennou historickou relikvii, kterou lze zpeněžit třeba na eBay. “Vždycky jsem byl fascinován historií a navíc tyhle věci mají navíc krásný i design,” tvrdí Vaughan v rozhovoru pro BBC.

Po třech měsících se mu povedlo propojit současnost s předminulým stoletím. “Jsem programátor a dávat dohromady opravdový stroj pro mě byla velká škola,” dodává. Strojek ale nakonec opravdu funguje. Je připojený k počítači síťovým kabelem a sleduje vynálezcův účet na Twitteru každých třicet vteřin.

The Twittertape Machine from Adam Vaughan on Vimeo.

Budoucí verze už by měly mít displej a kontrolní panel, který umožní majitelům tisknout třeba jenom vybrané hashtagy nebo sledování více účtů najednou. Sám byl nakonec překvapen zájmem o jeho vynález. Největší rozruch to strhlo právě ve steampunkové komunitě, která je fascinována kombinací viktoriánské atmosféry a technologií.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak využít firemní potenciál LinkedIn? Poradí lednový workshop v HUBu

Víte, jak používat nejrozšířenější síť profesionálů a naplno využít jejího potenciálu? Praktické ukázky úspěšných i nepříliš úspěšných kampaní na pozadí podnětné diskuze Honzy Vašíka a Michala Andery nabídne workshop "LinkedIn - nástroj pro váš business". Proběhne 29. ledna v pražském prostoru HUB.