Twitter zkouší zobrazovat uživatelům tweety od účtů sledovaných přáteli

Twitter se nebojí a nadále experimentuje. V rámci nejnovějšího pokusu zobrazuje lidem tweety od účtů, které sice sami nesledují, sleduje je ale někdo z jejich přátel.

Chcete na Twitteru objevovat nové účty se zajímavými příspěvky? I pokud nechcete, možná brzy budete. Twitter nyní experimentuje s funkcí, která uživatelům zobrazuje tweety od účtů, které nesledují. Namísto toho jde o účty, které sleduje některý z účtů, které sleduje daný uživatel.

Funkce si o víkendu všiml uživatel @aleefbaypay, který na ni upozornil ve dvou svých tweetech, včetně screenshotu:

tweet not follow

tweet not follow 2

Jak píše The Next Web, nově testovaná funkce je poměrně kontroverzní. Vypadá totiž, jako že jde o tweet, který vámi sledovaný účet nějakým způsobem schvaluje či propaguje. Skutečnost je ale taková, že Twitter ze všech tweetů od všech účtů, které daný uživatel sleduje, jeden náhodně vybere a ten vám ukáže jako jakési doporučení zajímavého obsahu. To je vidět i z toho, že tweet neodpovídá časové ose svého okolí.

Je samozřejmě možné, že takto zobrazený tweet uživatele skutečně zaujme. To je ale zcela závislé na kvalitách příslušného algoritmu a třeba v případě dle obrázku se to podle všeho příliš nepovedlo. V obdobných situacích, kdy se Twitteru nepodaří nabídnout uživateli pro něj zajímavý tweet, pak bude takto nabízený obsah působit spíš rušivě a bude pouze zabírat místo tweetům účtů, které se uživatel dobrovolně rozhodl sledovat.

Vzhledem k tomu, že jde o experiment, je zatím těžké odhadnout budoucnost téhle novinky. Dovolujeme si ale soudit, že uživatele Twitteru by ve většině případů příliš nepotěšila.

Total
0
Shares
Další články