Twitter zjednodušuje vyhledávání tweetů podle času publikace

Pokud používáte pravidelně Twitter, je poměrně pravděpodobné, že občas potřebujete najít nějaký starší tweet, nebo vás zajímá, co lidé psali v určitou dobu v minulosti. Až doposud bylo takové vyhledávání sice možné, bylo ale třeba rozumět vyhledávání na sociální síti poměrně do hloubky.

Twitter nabízel časové vyhledávání tweetů pomocí vyhledávacích příkazů „since:“ a „until:“ ve vyhledávacím řádku, jak popisuje například tato diskuze. To ale pro většinu uživatelů je poměrně málo schůdné, už jen proto, že je pravděpodobně vůbec nenapadne, že by takový postup mohl existovat.

I proto je velký pokrok, že Twitter nyní vyhledávání tweetů podle času začal nabízet i přímo v rozhraní pro pokročilé vyhledávání. Toto vyhledávání obsahuje dvě políčka, od kdy a do kdy chcete vyhledávat, a při kliknutí na některé z nich se uživateli zobrazí kalendář, kde může datum zvolit velmi jednoduše.

Až tedy příště budete hledat nějaký starý tweet, neřešte slovní příkazy ve vyhledávacím řádku. Mnohem lépe uděláte, pokud si zapnete pokročilé vyhledávání.

vyhledavani tweetu podle data