Twitter zavádí dvoustupňové přihlašování pomocí SMS

Dvoufaktorové přihlašování do Twitteru má předejít tomu, co se v posledních týdnech dělo hlavně v souvislosti se Syrskou elektronickou armádou. Uskupení hackerů podporující prezidenta Assada se dostalo k několika vlivným účtům na Twitteru a posílalo z nich tweety, kterými se přímo i nepřímo pokoušeli podporovat svou věc. Hacknuté účty na Twitteru nicméně nejsou ničím novým a podobné incidenty se děly i v minulosti.

Zabranit by tomu mělo dvoufaktorové přihlašování, tedy takové, které kromě hesla vyžaduje zadání ještě něčeho dalšího. V případě Twitteru se první variantou dvoufaktorového přihlašování staly SMS. Uživatelům, kteří si službu zapnou, bude Twitter při každém přihlášení zasílat zprávu na jejich mobilní telefon prostřednictvím služby Twitter via SMS. Zapnutí je možné provést v nastavení účtu, je k němu ale nutné mít ověřenou e-mailovou adresu a také zadané telefonní číslo.

Právě zadání telefonního čísla by ale mohl být problém, služba Twitter via SMS totiž není prozatím dostupná v České republice přes ani jednoho operátora. Twitter slibuje, že v budoucnu představí další možnosti pro dvoufaktorové přihlašování, které nyní připravuje.

Via Twitter