Twitter zaplavují kočky: Belgičani si na sociální síti střílejí z teroristů po svém

Sociální sítě jsou centrem všeho dění. A musí se brát vážně. Důkazem je i prosba belgické policie, která během nedělního zátahu na teroristy žádala lidi, aby nesdíleli na Twitteru informace, které by mohly napomoci druhé straně. Tak je tedy nesdíleli. Ale aktivní byli dost.

Zatímco v neděli uzavřela policie část Bruselu při hledání jednoho z útočníků, Twitter živě – a vážně – diskutoval pod hashtagem #BrusselsLockdown o aktuální situaci. Po výzvě policie ale uživatelé okamžitě zareagovali. I když internetové publikum výzvu poslechlo, udělalo to tak trochu po svém. Relevantně, s možností zločince zmást, ale hlavně… roztomile. Hashtag převzaly kočky.

A to tak, že během největší „špičky“ vygenerovaly 1,4 tisíce tweetů za minutu. Dohromady jich od 22. doteď (23. listopadu) nashromáždily 220 tisíc a ještě teď přibývají v řádu až stovky za minutu. Jsou totiž návykové.

Musíme ještě doplnit, že belgická policie to s Twitterem zřejmě umí. Jak jinak si vyložit vzkaz: „Pro kočky, co nám včera pomohly… Díky!“

 

Diskuze k článku