Twitter začíná spouštět možnost stáhnout si všechny tweety

O čem se již několik měsíců stále jen mluví a spekuluje, to se nyní konečně stává skutečností. Twitter začal prvním uživatelům aktivovat možnost stažení archivu všech tweetů, které kdy přes mikroblogovací službu publikovali.

Blížící se možnost stáhnout si všechny své tweety oznámil Twitter v červenci, v září pak šéf společnosti Dick Costolo upřesnil, že by chtěl tuto funkci do konce roku. Koncem listopadu Costolo tento časový odhad potvrdil, i když v té době zároveň připustil, že stanovením pevného termínu příliš nepotěšil své podřízené, kteří si jeho reálností až tak jistí nebyli.

Podle aktuálních zpráv publikovaných během víkendu již první uživatelé Twitteru začali mluvit o tom, že novinku mají aktivovanou. TechCrunch zachytil v článku tweety od několika takových uživatelů, kteří přidali také screenshoty. Na jejich základě pak od dalšího uživatele obdržel sérii screenshotů zachycující kompletní proces získávání archivu tweetů, a to včetně podoby výsledného archivu.

Pokud již máte možnost aktivovanou, měla by se vám zobrazovat v rámci základního nastavení úplně dole nad tlačítkem pro uložení změn. Prozatím ovšem podle informací TheNextWeb Twitter funkci pouze testuje a to s velmi malým vzorkem uživatelů, takže to není příliš pravděpodobné. Po použití tlačítka v nastavení začne Twitter generovat osobní archiv a jakmile je hotový, pošle odkaz e-mailem. Archiv lze následně stáhnout kliknutím na tlačítko v e-mailu. Podle screenshotů od Bena Kesslera vypadá archiv takto:

Total
0
Shares
Další články