Twitter začíná rozjíždět Spaces ve velkém

V oznámení zveřejněném na blogu společnost uvedla, že každý uživatel s 600 a více followery bude vytvářet a moderovat vlastní relace na Spaces.

Twitter Spaces je audio-konverzační funkce, kterou společnost začala testovat koncem loňského roku. Pomalu se dostává ke stále většímu počtu uživatelů. Spaces se velmi podobají Clubhousu, exkluzivní sociální síti pouze pro zvané. Existují však určité rozdíly. Spaces například není samostatná aplikace a funguje jako doplněk Twitteru.

V nadcházejících měsících budou moci uživatelé podle Twitteru například prodávat „vstupenky“ na relace na Spaces. Uživatelé budou také moci předem plánovat chaty ve Spaces a nastavit upomínky, aby dali followerům vědět, kdy relace začne. Twitter rovněž plánuje spustit živé titulkování relací na Spaces. Funkce spoluhostování by zase měla umožnit, že relaci, kterou původní hostitel opustí, udrží při životě spoluhostitel. 

Twitter v březnu uvedl, že chce Spaces zpřístupnit všem. I když hostit Spaces stále není umožněno všem, jeho rozšíření na účty s 600+ followery znamená masivní nárůst. Nicméně každý uživatel se může připojit, aby si poslechl nebo se zúčastnil existující konverzace běžící na Spaces.

Zdroj: Mashable.com

Total
2
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook po odhalení výsledků posílil o pětinu (+infografika)

Ačkoliv úplně první reakce ihned po zveřejnění čtvrtletních výsledků Facebooku byla negativní a akcie si v takzvaném after-hours obchodování o pár procent pohoršily, nakonec vše dopadlo úplně jinak. Facebook zažil jedno z největších posílení od vstupu na burzu a zdá se, že investory přesvědčil především přístup Marka Zuckerberga.