Twitter ukázal videoreklamy, zatím v betě

Nový reklamní produkt Promoted Video, který Twitter od včerejška testuje, umožní inzerentům platit za reklamní videa podle počtu jejich přehrání.

Twitter tento rok poprvé na své platformě začal vážně experimentovat s videem. Nejprve přišly testy takzvaných Twitter Video Cards, tedy způsobu, jak nahrát video přímo na Twitter a zrychlit a zjednodušit tak jeho přehrávání. Následoval reklamní program Amplify, který zpřístupnil videoreklamu některým velkým partnerům Twitteru, například ESPN, BBC či NFL.

Včera na základě všech těchto experimentů a novinek Twitter spustil betu nového reklamního produktu Promoted Video. Ten bude v podstatě odpovídat zvýhodněným tweetům, pouze s tím rozdílem, že tweety budou vždy obsahovat Video Card a tím pádem i video nahrané přímo na Twitteru.

50shades-screenshotTL-png

Tomu by měla odpovídat i širší dostupnost Promoted Videa oproti v současnosti fungujícímu Amplify. Prozatím jde sice o uzavřenou betu jen pro vybrané účty, jak ale testování bude pokračovat, měla by se dostupnost nového formátu postupně rozšířit na všechny značky a marketéry.

Twitter bude s novinkou nabízet i nový analytický nástroj. K tomu v blogovém příspěvku o Promoted Videu najdeme jen několik slov, jimiž Twitter výslovně slibuje dvě statistiky (jistě jich ale bude víc):

  • procento těch, kdo video zhlédli až do konce
  • počet organických a placených přehrání videa

Zároveň Twitter novinku zpoplatňuje pro marketéry poměrně výhodnou metodou CPV, cost per view, tedy platbou za přehrání. V praxi to znamená, že marketér za video Twitteru zaplatí jen tehdy, pokud na něj uživatel klikne a spustí jeho přehrávání.

Novinka je prozatím dostupná jen pro partnery Twitteru s kontaktem na obchodního zástupce. Kdy se její dostupnost rozšíří i na další účty, to Twitter prozatím neuvedl.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

LinkedIn slaví 3 miliony firemních profilů infografikou (jak jinak taky)

Na LinkedIn už má svůj profil nejen více než 225 milionů profesionálů z celého světa, ale také 3 miliony značek, které můžete sledovat. Zahrnují prakticky všechny obory, takže tu najdete přes tisíc firem zaměřených na nanotechnologie stejně jako stovky specialistů na železnice, a také většinu států světa. To a další zajímavosti uspořádal LinkedIn do přehledné infografiky.
Přečtěte si více

Vylepšená služba Nearby od Facebooku útočí na Foursquare i Yelp

Facebook se konečně rozhoupal využít zásobárnu geolokačních dat, kterou od uživatelů má. Check-iny, Like, hodnocení a recenze, to všechno již nějakou dobu sbírá. Nyní z těchto dat vzešla nová podoba mobilní funkce Nearby, s jejíž pomocí lze v aplikacích pro iOS a Android vyhledávat zajímavá místa. Funkci vyvinul tým startupu Gowalla, který Facebook před rokem koupil a jehož zkušenosti se projevily. Vrátí tak Gowalla ze "záhrobí" úder Foursquare?