Videa z YouTube půjdou brzy přehrát v aplikaci Twitteru přímo na timeline

Twitter pro uživatele chystá řadu vylepšení – jedním z nich je nový způsob zobrazení videí z YouTube, aniž by museli opustit aplikaci. Verze aplikace Twitter pro iOS tak v dohledné době umožní přehrávat videa na YouTube přímo na časové ose, aniž by uživatel opustil konverzaci.

Sice se to zdá jako prkotina, ale jde o poměrně významné zlepšení oproti současnému systému, který na iOSu neukazuje ani náhled, takže je nutné kliknout na odkaz a přejít na jinou obrazovku, kde se teprve spustí video. To narušuje uživatelský komfort a kontinuitu, protože každý, kdo někdy aplikaci použil, ví, že jakmile opustí tweet, je téměř nemožné jej znovu na svém kanálu dohledat.

Uživatelé iOSu tak čeká nerušené tweetování, jelikož budou moci sledovat vložená videa z YouTube uvnitř svého kanálu. Twitter pro tento test používá rozhraní YouTube iFrame Player API. Zatím mohou tuto funkci „testovat“ uživatelé v USA, Japonsku, Kanadě a Saúdské Arábii. Twitter neuvedl, jak dlouho bude tato možnost v testovacím režimu, než dojde ke globálnímu zprovoznění.

Tyto změny jsou pravděpodobně svázány s připravovanou předplatitelskou službou Twitteru „Super Follow“, která uživatelům umožní publikovat obsah pouze pro předplatitele. V souvislosti s funkcí Super Follow, na kterou celá twitterovská obec čeká se zatajeným dechem, představí Twitter pravděpodobně ještě řadu nových funkcí a úprav.

Zdroj: Mashable.com

Total
1
Shares
Další články