Twitter spustil Trendy pro dalších 160 lokací a slibuje další

Twitter na svém blogu během včerejška oznámil přidání 160 nových zemí a měst do seznamu míst, pro které lze zobrazit lokální trendy. Trendy umožňují všem uživatelům Twitteru sledovat, o čem se právě mluví na kterékoliv z aktivovaných lokalit.

Výhodou trendů totiž je, že uživatel na daném místě nemusí vůbec být, trendy lze pro kterékoliv místo z nabídky kdykoliv zobrazit ručně a zjistit tak, o jakých tématech se mluví například v některém z velkých amerických měst, nebo nyní také nově v Belgii, Portugalsku, Řecku, Poslku, Norsku a dalších zemích.

Poslední předchozí vlna rozšiřování nabídky míst pro lokální tendy proběhla v prosinci loňského roku, kdy Twitter přidal k v té době stávajícím zemím 100 nových měst. Po aktuálním rozšíření lokací je pro trendy k dispozici 42 zemí a stovky měst v nich.

Bohužel ale stále chybí jak Česká republika, tak Slovensko. Twitter nicméně ujišťuje, že pracuje na přidávání i dalších zemí a měst. Vzhledem k tomu, že čeština je jedním z jazyků, v nichž již Twitter je dostupný, měla by i Česká republika být jedním z míst, které se pro zprovoznění trendů do hledáčku Twitteru brzy dostane, pokud v něm snad ještě pro nejbližší rozšíření není. České a slovenské trendy ovšem lze najít například na serveru klaboseni.cz.