Twitter slibuje možnost stáhnout si všechny své tweety

Na rozdíl od Googlu a Facebooku, kteří stahování uživatelských dat umožňují přes funkce Google Takeout a Stahování informací, Twitter prozatím nic takového neumí. Staré tweety si lze prohlížet jen do počtu několika tisíc do minulosti, byť existují i okliky. Pravidelní uživatelé, kteří Twitter používají skutečně aktivně, se tak často nedostanou ani k tomu, co na službu napsali třeba před rokem. Mezi nejvěrnějšími uživateli nejsou totiž velkou výjimkou takoví, kteří mají za sebou i několik desítek tisíc publikovaných tweetů.

Ačkoliv Costolo slibuje, že se situace změní a uživatelé budou mít neomezený přístup i ke svým starým zprávám, šéf neuvádí již žádné ani orientační sliby, kdy se tak stane. Twitter prý na nástroji pro stahování vlastních starých tweetů pracuje. Tečka.

Pokud jde o cizí tweety, ty staré si pravděpodobně nebudete moci prohlížet nikdy. Podle Costola je takové vyhledávání velkou výzvou a v dohledném časovém horizontu se do něj Twitter pouštět nebude. Prozatím tedy budou mikrobloggeři pro přístup ke svým starým tweetům odkázáni na některé externí služby, které vyhledávání ve starých tweetech umožňují. Jednou takovou službou je Oldtweets, projekt zpřístupňující všechny zprávy publikované v prvním roce fungování Twitteru.

Via TC, TNW