Twitter slibuje možnost stáhnout si všechny své tweety

Šéf Twitteru Dick Costolo všechny uživatele Twitteru ujistil, že společnost počítá se zprovozněním funkce pro prohlížení a i stažení všech vlastních tweetů včetně těch úplně nejstarších. Kdy? Dobrá otázka…

Na rozdíl od Googlu a Facebooku, kteří stahování uživatelských dat umožňují přes funkce Google Takeout a Stahování informací, Twitter prozatím nic takového neumí. Staré tweety si lze prohlížet jen do počtu několika tisíc do minulosti, byť existují i okliky. Pravidelní uživatelé, kteří Twitter používají skutečně aktivně, se tak často nedostanou ani k tomu, co na službu napsali třeba před rokem. Mezi nejvěrnějšími uživateli nejsou totiž velkou výjimkou takoví, kteří mají za sebou i několik desítek tisíc publikovaných tweetů.

Ačkoliv Costolo slibuje, že se situace změní a uživatelé budou mít neomezený přístup i ke svým starým zprávám, šéf neuvádí již žádné ani orientační sliby, kdy se tak stane. Twitter prý na nástroji pro stahování vlastních starých tweetů pracuje. Tečka.

Pokud jde o cizí tweety, ty staré si pravděpodobně nebudete moci prohlížet nikdy. Podle Costola je takové vyhledávání velkou výzvou a v dohledném časovém horizontu se do něj Twitter pouštět nebude. Prozatím tedy budou mikrobloggeři pro přístup ke svým starým tweetům odkázáni na některé externí služby, které vyhledávání ve starých tweetech umožňují. Jednou takovou službou je Oldtweets, projekt zpřístupňující všechny zprávy publikované v prvním roce fungování Twitteru.

Via TC, TNW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Reklama stačí už jen online: Jak se dělají sociální sítě s takovým nasazením, že rozhýbou firmu

Slyšeli jste o společnostech, který zázračný Facebook vyvedl z bankrotu a dnes vedou úspěšný byznys? Nebo o těch, které nemrkly jinam než na sociální sítě a jen díky tomu prodávají zboží po tisících kusů? My taky. Tyhle příběhy můžou být reálné: přinášíme teorii i konkrétní příklady ze světa i z tuzemska.
Přečtěte si více

Jak se Facebook postupně měnil v otevřenou síť

Začínal to jako uzavřená univerzitní síť. Během devíti let se z Facebooku stala nejen největší sociální síť, ale i marketingový nástroj a zároveň služba, která postupně likviduje soukromí. Změny podmínek služby od roku ukazují, kudy na to Zuckerbergův tým šel.
Přečtěte si více

Šimon Vojta neboli Smusa: Zatím mě nikdo neoslnil tak, že bych pro něj natáčel reklamu

O pytlích dárků od fanoušků, fan artech, vydělávání na YouTube a o tom, že vteřinu videa jde upravovat i několik hodin – přinášíme další z rozhovorů se známými YouTubery. Tentokrát jsme zpovídali Šimona Vojtu alias Smusu. Vlogera, který si udělal jméno v oblasti herních videí i vlogů. Jeho kanály mají dohromady okolo 300 tisíc odběratelů a jeho videa mají 13 a půl milionu zhlédnutí.