Twitter prý během dneška spustí hudební aplikaci

Hudební aplikace, kterou má během dneška nebo o víkendu podle zpráv amerických médií spustit stále populárnější Twitter, se má soustředit na objevování hudby v závislosti obsahu Twitter streamu jednotlivých uživatelů.

Zprávy o tom, že Twitter brzy vydá hudební aplikaci, se v současné situaci již nedají považovat ani za spekulace, protože byly potvrzeny nezávisle z několika různých zdrojů. Tím nejvěrohodnějším je Ryan Seacrest, moderátor v pořadu American Idol, který během včerejška odeslal dva velmi přesvědčivé tweety:

Zprávy ale potvrzují i další, například AllThingsD, které má informace o spuštění aplikace na hudebním festivalu Coachella, který se tento víkend koná v blízkosti Los Angeles. Spuštění na Coachelle ale obratem okomentoval TechCrunch, jehož redaktor John Constine je pravidelným návštěvníkem festivalu. Constine o festivalu říká, že nejde o vhodnou příležitost ke spuštění takové mobilní aplikace, o jaké se mluví v případě Twitteru, protože vzhledem k přemíře hudby a jiné zábavy přímo na festivalu je nepravděpodobné, že by se aplikaci smysluplná část publika skutečně začala přímo na místě věnovat.

Datum a způsob spuštění aplikace je ale tím jediným, o čem existují zásadní pochybnosti, ostatní charakteristiky aplikace ze zpráv vyplývají poměrně sourodě. Její hlavní funkcí má být objevování hudby podle obsahu Twitter účtů uživatelů, tedy nejen podle toho, o čem sami tweetují, ale i jaké účty sledují a jaké tweety ostatních oceňují tlačítkem Favourite. Tomu zároveň nasvědčuje i včera potvrzená akvizice, v jejímž rámci Twitter koupil hudební službu We Are Hunted, zabývající se právě objevováním hudby přes sociální média.

Aplikace má využívat streamování hudby od Soundcloudu a z iTunes a videa od společnosti Vevo. Podle dřívějších zpráv serveru Cnet nebude Twitter k jejímu používání nutně potřeba a uživatelské rozhraní bude rozděleno do čtyř záložek. Platformou, na které bude aplikace startovat, má prý být iOS, k dispozici by ale mohla být i webová verze, jak napovídá adresa music.twitter.com, která je dostupná, ale prozatím nefunkční.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Cenzura nevadí, čínské sociální sítě lákají západní firmy i osobnosti

Atmosféra čínské sociální sítě možná brzy přestane být něčím tajemným a exotickým. Služba Sina Weibo se v posledních týdnech více otevřela světu zavedením anglického uživatelské rozhraní a není první. Místní vláda současně schvaluje nové zákony na cenzuru internetu, prozatím se ale zdá, že to západním firmám a celebritám zase tolik nevadí - třeba Mercedes-Benz už přes službu prodává speciální řadu automobilů.
Přečtěte si více

Facebook má nové centrum pro hledání nejlepších agentur a vývojářů

Takzvaní preferovaní marketingoví vývojáři jsou označením, jehož udělováním chce Facebook pomoci značkám snadno najít kvalitní agentury pro kampaně na sociální síti. Nyní se projekt dočkal dalšího zviditelnění a rozšíření. Facebook zřídil speciální web, kde lze mezi doporučenými dodavateli podrobně vyhledávat podle nejrůznějších kritérií včetně specializace a lokality.