Twitter přidal možnost Mute k utišení nezajímavých účtů

Twitter chce svým uživatelům umožnit, aby mohli přestat sledovat tweety uživatele a neodebírat notifikace o jeho aktivitě, aniž by jej museli přestat úplně sledovat. Poslouží k tomu nová funkce Mute, kterou od včerejška společnost začala uživatelům postupně implementovat.

Nová možnost Mute bude připravena posloužit v nabídce každého tweetu. Po jejím použití zmizí tweety dotčeného účtu z vašeho streamu – včetně situací, kdy je retweetoval někdo z účtů, které normálně sledujete – a zároveň přestanete o daném účtu dostávat všechny notifikace. Ani umlčený uživatel, ani nikdo jiný se dle Twitteru o vašem rozhodnutí nedozví (jedině, že byste jim to řekli sami), funkce je zcela diskrétní.

Samozřejmostí bude možnost kdykoliv mute odebrat a tweety z účtu začít zase sledovat. Uživatel, který byl ztišen, celou dobu bez omezení i nadále uvidí vaše tweety a bude mít možnost je retweetovat i dávat mezi oblíbené.

Twitter se spouštěním novinky začal včera a během několika týdnů ji slibuje zprovoznit všem uživatelům. Pro všechny ty, kdo používají Twitter k marketingovým účelům, Mute znamená další důvod k obezřetnosti. Uživatelé dostanou další způsob, jak přestat tweety pomocí pár kliknutí odebírat. Být zajímavý, nikoliv se otravně vnucovat, bylo samozřejmě klíčem k úspěchu i doposud. Teď to ale bude ještě o malý kousek důležitější.