Twitter představil svou hudební aplikaci, prozatím máme ale smůlu

Nová aplikace Twitter #music, o které se dlouhou dobu spekulovalo, a podle uniklých zpráv měla přijít již minulý víkend, se konečně objevila na světě. Prozatím je dostupná pro iOS a je aktuálně spouštěna také ve webové verzi, uživatelé Androidu a z většiny zemí Evropy si ale budou muset počkat.

O nové hudební aplikaci Twitteru Twitter #music se průběžně spekuluje již několik měsíců, a to včetně její podoby a termínu vydání. Spekulacím je ale konec, Twitter totiž službu před několika hodinami představil v ranní show Good Morning America, jednom z nejpopulárnějších amerických televizních pořadů. Nutno dodat, že tentokrát se zprávy, které se na veřejnost během přípravy aplikace dostaly, trefily velmi dobře ve všem, snad kromě termínu vydání.

Centrem všeho je samozřejmě Twitter. Celá aplikace je jím prošpikovaná, což ovšem bystrého čtenáře jen těžko překvapí. Twitter hraje úlohu v objevování nové hudby, propojování uživatelů s umělci a samozřejmě také sdílení hudby se svými přáteli a známými.

V základu se uživatelům budou přehrávat ukázky písniček z iTunes, který je jedním z hudebních partnerů Twitteru. kromě toho ale mohou na Twitter #music napojit také svoje Spotify či Rdio, v takovém případě budou mít přístup ke všem písničkám, ke kterým mají přístup v rámci těchto služeb. Z uvedeného nepřímo vyplývá, že služba bude sloužit pouze k objevování hudby, sama o sobě ale jen těžko splní plně úlohu aplikace pro její poslouchání, alespoň bez plnohodnotného účtu na některé z partnerských služeb.

Aplikace má čtyři záložky, ze kterých dvě se týkají Twitteru, a dvě kopírují službu We Are Hunted, kterou Twitter před několika měsíci jako základ svojí Twitter #music koupil. Záložky kopírující We Are Hunted jsou Popular a Trending. První z nich na základě sociální technologie jmenovaného startupu obsahuje skladby, které jsou aktuálně populární, ta druhá odhaluje, jaké písničky se k popularitě právě úspěšně propracovávají.

Na základě Twitteru a jeho sociálních signálů pak fungují další dvě záložky (v aplikaci ovšem umístěné na prvním a druhém místě), a to Suggested a #Now Playing. V sekci Suggested uživatel může nalézt písničky od umělců, které na Twitteru sleduje buď přímo sám, nebo které sleduje někdo z ostatních uživatelů, které on sám sleduje. Sekce #Now Playing obsahuje písničky, které s hashtagem #Now Playing tweetoval někdo z uživatelem sledovaných kontaktů.

V aplikaci mají samozřejmě své hudební profily také sami umělci, a z těchto profilů lze nejen přehrávat hudbu, ale také jejich majitele přímo z nich začít sledovat na Twitteru. Tweetovat písničky lze přímo z přehrávače a nechybí ani možnost vyhledávání hudby a interpretů.

Twitter #music není zatím dostupný u nás, ale pouze pro uživateli z USA, Kanady, Velké Británie, Irska, Austrálie a Nového Zélandu. Aplikace je prozatím dostupná pro iPhone, iPod a iPad, Twitter ale také v současnosti spouští její webovou verzi, která ve chvíli vydání tohoto článku již může být dostupná (ovšem jen ve zmínených zemích). Uživatelé Androidu, stejně jako lidé z nejmenovaných zemí, mají Twitter #music slíbený v budoucnosti, společnost se ale vyjádřila pouze obecně a žádný termín nepřislíbila.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Case study: Jak Honza hledal práci v digitálu. Digitálně

Skoro každý určitě někdy hledal novou práci. Trendem posledních let je příliš se nespoléhat na úřady práce, ale rozesílat svůj životopis společně s motivačním dopisem na pracovní pozice, které se nám potenciálně líbí. Stále víc lidí ale hledá ještě originálnější způsoby a Honza Bambas, bývalý ředitel Asociace.BIZ, se díky nasazení Facebooku či Prezi nedávno stal jedním z nich. Zajímá vás, jak to celé bylo a jak dopadlo?
Přečtěte si více

Myspace chce odkoupit službu iLike

Populární sociální síť Myspace plánuje odkoupit většinový podíl v hudební komunitě iLike.com. Jak již dříve informovali někteří zaměstnanci Myspace, chtějí se profilovat jako služba zaměřená na hudbu a muzikanty.