Twitter představil analytiku tweetů pro inzerenty a ověřené uživatele

Pokud jste na Twitteru registrováni k reklamě, váš účet patří mezi ověřené, nebo jste vydavatelem Twitter Cards, pak od konce minulého týdne můžete zkoumat, jak si vedou vaše organické tweety.

Twitter rozšíření analytického nástroje oznámil v pátek. Asi nejdůležitější vlastností nového nástroje je, že analytika organických tweetů probíhá v reálném čase, odezvu má prakticky okamžitou. Výkony nových tweetů tak můžete průběžně sledovat od chvíle, kdy tyto tweety publikujete.

Organickou analytiku mají k dispozici všechny účty, které jsou na Twitteru registrované k reklamě. Doopravdy reklamu nakupovat však potřeba není, postačí pouhá registrace.

Analytika dále nabízí tyto funkce:

  • Meziměsíční porovnání engagementu, počtu zobrazení tweetů a počtu retweetů.
  • Detailní rozpis engagementu každého tweetu, včetně počtu retweetů, favourites, prokliků, odpovědí, follow a prokliků na embed tweetu.
  • Statistiky lze exportovat jako CSV.

TAD_Buzzfeed_Animated

Vedle nových analytických nástrojů Twitter udělil také několik rad, jak lze maximalizovat užitek z organických tweetů. Především, značky, které tweetují alespoň dvakrát až třikrát denně, dosahují organického dosahu přes 30 procent počtu followerů. Pravidelná publikace tweetů je proto k úspěchu klíčová.

Kvalita obsahu je samozřejmě dalším důležitým prvkem. Některé značky dokáží třemi tweety denně během týdne zasáhnout nejen většinu svých followerů, ale také až pětkrát tolik uživatelů, něž kolik followerů celkem mají. Při publikování obsahu pomáhalo využívat relevantních událostí ve světě sportu a kulturu, zahrnovat do tweetu zmínku významných influencer účtů a samozřejmě fotografie a videa.