Twitter pracuje na dvoufaktorovém přihlašování, mělo by zabránit hackům dalších účtů

Opravdu vybuchly bomby v Bílém domě a je Barack Obama zraněn? Tak se včera muselo ptát 1.9 milionu lidí, kteří sledují na Twitteru účet renomované agentury AP. A nemálo se jich přiklonilo k názoru, že by zpráva mohla být pravá, soudě podle toho, jak rychle se propadly akciové indexy, než agentura stihla informaci dementovat s odkazem na útok Syrian Electronic Army.

Událost ukazuje na širší problém, který na Twitteru prozatím přetrvává, ale který by naštěstí podle aktuální zprávy Wired měl brzy pominout. Tímto problémem jsou neustálé útoky hackerů, kterým se čas od času podaří nějaký účet ovládnout a vysílat z něj do světa falešné zprávy či se prostě jen zviditelnit.

Wired tvrdí, že se jeho redakce dostala k informaci o připravovaném dvoufaktorovém přihlašování, funkci, po které především majitelé napadených účtů volají již dlouhou dobu. Funkce by měla být v posledních fázích přípravy, v současnosti prochází testováním před tím, než ji Twitter pro své uživatele plošně spustí.

Dvoufaktorové přihlašování by do budoucna mělo výskyt útoků jako byl ten včerejší omezit na minimum, pro správce účtů je tedy rozhodně skvělou zprávou. A to i přesto, že proces přihlašování zkomplikuje a dost možná omezí i to, kdo se ke Twitter účtu bude moci dostat uvnitř firmy nebo jiné organizace, které patří.