Twitter oslavuje skvělý rok 2012 videem, webem a infografikou

Na Twitteru jsme letos mohli živě sledovat tweety z hlubin oceánů, z oběžné dráhy Země, z planety Mars i z pozadí velkých světových událostí. Rok 2012 bezpochyby posunul Twitter o pořádný kus dál a jeho uživatelé se stali součástí mnoha historických či jinak výjimečných okamžiků. Není proto divu, že si společnost letos dala se závěrečným shrnutím docela práci.

Na Twitteru se toho tento rok odehrálo tolik, že jedno krátké video zkrátka nestačí. Proto síť dnes na svém blogu představila hned několik způsobů, jak si nejzajímavější tweety připomenout. Pro nasátí atmosféry se ale vyplatí začít krátkým teaserem…

Pak hned můžete vyrazit na pohlednou stránku 2012.twitter.com, kde je nachystáno několik kategorií k prozkoumání. Pod označením Golden Tweets najdete dva nejsdílenější tweety roku, o něž se postarali pánové Obama (810 tisíc retweetů) a Bieber (220 tisíc), plus několik dalších, jejichž popularita také stojí za pozornost. Sekce Pulse of the planet představuje události, které vyvolaly vůbec největší počet konverzací – letní olympiáda (150 milionů tweetů), americké prezidentské volby (31 milionů jen v den voleb) nebo vyhlašování cen MTV (52 milionů lidí hlasovalo přes Twitter). Only on Twitter je pak zajímavý přehled pozoruhodných okamžiků, ze kterých se uživatelům v průběhu roku tajil dech.

Sekce Trends přináší přehled hashtagů a témat, která v průběhu roku vynikala v jednotlivých oblastech (politika, hudba, sport, …), data se nicméně týkají pouze Spojených států, Velké Británie a Japonska. Poslední kategorie New voices představuje desítky a desítky zajímavých osobností, které se v roce 2012 na Twitteru objevily poprvé, opět rozdělené do skupin podle sféry činnosti. Jestli jste o Twitteru někdy pochybovali, pohled na jejich řady vás dost možná definitivně přesvědčí.

Specialitou na závěr je pak spolupráce se společností Vizify, která uživatelům Twitteru nabízí možnost nechat si vytvořit interaktivní infografiku věnovanou tomu, jaký rok 2012 měli na Twitteru právě oni. Nám se to nějak seklo, ale třeba budete šťastnější.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Olympiáda v infografikách. Vznikly jich stovky

Co se změnilo od posledních olympijských her? Sociální sítě jsou zase o pořádný kus dál, infografiky se staly miláčkem marketérů, vznikla nová vizuálně orientovaná prostředí jako Pinterest a dál posiluje i posedlost internetu daty - ideálně o internetu samotném. Když se to všechno dá dohromady, olympiáda v Londýně byla prostě dokonalá příležitost k seberealizaci.