Twitter opět reaguje na požadavky uživatelů. Umožňuje snazší vytváření vláken navazujících tweetů

Twitter zažíval v předchozích letech velké interní změny a také notnou dávku nejistoty, co se týče jeho dalšího vývoje a vedení. Po návratu spoluzakladatele Jacka Dorseyho do role CEO to však vypadá, že populární sociální síť začíná nabírat jistý produktový směr. Nejnovějším přídavkem jsou vlákna (threads).

Jack Dorsey se vrátil do vedoucí role v Twitteru v roce 2015 a v poslední době představil několik nových funkcí, které rozvířily jinak velmi dlouho stojaté twitterové vody. Naposledy se pochopitelně nejvíce mluvilo o rozšíření počtu znaků v jednom tweetu na 280. Nyní se přidává další novinka, která uživatelům usnadní sdílení svých delších komentářů a čehokoliv dalšího.

Více tweetů za sebou

„V Twitteru máme zkušenosti s tím, že studujeme, jak lidé naši službu používají, a pak vytváříme funkce, kterém jim to usnadní,“ popisuje produktový manažer Twitteru, Sasank Reddy. A má pravdu. Vlákna jsou skutečně to, co již uživatelé na mikroblogovací sociální síti dlouho sami používali, a tak jim to nyní Twitter ještě usnadní.

Přestože Twitter zdvojnásobil počet znaků v jednom příspěvků, často jsou uživatelé nucení své delší myšlenky nebo příběhy rozdělit do několika tweetů (např. viz zde). Dosud bylo nutné tyto tweety posílat zvlášť, ale to se nyní mění. Twitter přidal do svých mobilních aplikací pro iOS a Android a na web tlačítko +, kterým jednoduše přidáte další navazující tweet. A když máte hotovo, všechny je najednou pošlete.

Editace tweetu stále chybí

Uživatelé to tak už dlouho dělali buď ručně, nebo využívali například aplikaci Tweetbot, která podobnou možnost jednoduchého tvoření vláken již před delší dobou zavedla. Stejně jako sám Twitter v reakci na požadavky uživatelů.

Twitter uvádí, že novou funkci vypouští postupně. My již na svých účet máme tvorbu vláken dostupnou a funguje dobře. Vedle toho navíc Twitter zavedl tlačítko pro zobrazení kompletního vlákna u jednotlivých tweetů, které tak nyní jednoduše najdete a pročtete.

Je příjemné sledovat, že Twitter skutečně naslouchá své početné komunitě a reaguje na to, jak uživatelé síť reálně využívají. Nicméně i nadále se přechází funkce, o níž uživatelé volají snad nejčastěji – možnost upravovat tweety po odeslání. Rozhodně to není tak jednoduché, aby jen Twitter nasadil tlačítko Edit a dál nic neřešil, ale je to jednoznačně funkce, kterou by spoustu uživatelů potěšil.

Total
0
Shares
Další články