Twitter nově při psaní tweetů zvýrazňuje odkazy a přebývající znaky

Je to sice drobnost, která neřeší některé závažnější nedostatky Twitteru (například nedostatečnou synchronizaci napříč zařízeními), práci s mikroblogovací službou ale přeci jen dokáže zjednodušit. Twitter nově zvýrazňuje při psaní nových tweetů vložené odkazy, stejně jako zmínky účtů jiných uživatelů. Mělo by se tak zabránit mimo jiné situacím, kdy chce uživatel pouze zmínit jméno služby a neuvědomí si, že z něj bude aktivní odkaz.

Stejně tak novinka umožňuje odhalit to, když omylem vložíte s použitím zavináče zmínku na něčí účet (ať už jste znak @ v daném případě hodlali použít k čemukoliv). Barva zvýraznění odkazů a zmínek bude stejná jako barva, kterou máte vy sami na Twitteru nastavenou pro zobrazování odkazů. Tuto barvu lze kdykoliv změnit v nastavení pod položkou Design/Vzhled.

Červeným podbarvením pak jsou nyní v tweetu zvýrazněny všechny znaky, které jsou nad maximální limit v počtu 140. Doposud Twitter ukazoval počet znaků navíc pouze číslem vedle tlačítka pro publikaci, přímo v tweetu je ale graficky nezvýrazňoval. Obě novinky jsou v tuto chvíli funkční pouze na doméně Twitter.com, není ale důvod, proč by se brzy neměly dostat i do mobilních aplikací.