Twitter nepůjde s akciemi na Nasdaq, ale na Wall Street

Technologická burza Nasdaq ostrouhala a Twitter dal radši přednost klasickému parketu na Wall Street. Akcie by se měly začít prodávat nejpozději osmého listopadu.

Burzovní dobrodružství Twitteru je nejočekávanější akcí letošního podzimu. Firma totiž od svého vzniku nevykázala zisk, ale investoři mu z nějakého důvodu věří.

Sociální síť má 215 milionů aktivních uživatelů za měsíc a 100 milionů aktivních uživatelů denně. Půl miliardy tweetů za čtyřiadvacet hodin. Ale také půlmiliardovou ztrátu a jenom výhled na budoucí zisky. Twitter bude chtít z investorů vytáhnout aspoň miliardu. Podle některých odhadů by tržní hodnota firmy mohla činit až 15 miliard

Volba NYSE je zajímavá. Twitter chce pravděpodobně zkusit štěstí mimo technologické prostředí. A navíc všechny technologické firmy i investory pořád ještě straší loňské nevydařené IPO Facebooku, kterou poznamenala zpoždění a pochybení v obchodních příkazech.

Nasdaq kvůli takovým zmatkům dostal letos pokutu ve výši deseti milionů dolarů, tedy nejvyšší postih, který musel nějaký provozovatel burzy dostal.

Každopádně Twitter není jediný, který překvapil výběrem burzy. Čínský Alibaba se také nedohodl s domácí burzou v Hong Kongu a připravuje se na IPO právě v New Yorku.

via Reuters

Total
0
Shares
Další články