Twitter #Music končí, neujal se mezi uživateli

Před jedenácti měsíci Twitter představil svou hudební aplikaci Music, se kterou se chtěl probojovat do světa hudby. Uživatele ale aplikace nezaujala a tak Twitter přistoupil k jejímu ukončení.

Twitter představil #Music v polovině loňského dubna, po několika týdnech mediálních spekulací. Aplikace byla pouze pro iPhone a nebyla dostupná pro většinu evropských zemí, ze strany Twitteru šlo o omezený experiment, na jehož základě chtěl zvolit další postup.

A experiment to nakonec nebyl úspěšný. Verze pro Android nikdy nepřišla a nad aplikací se rychle zavřela voda a prakticky se o ní přestalo mluvit (kromě občasných zmínek o jejím neúspěchu). #Music nebodoval ani mezi uživateli, a tak jej tento víkend potkal očekávaný konec.

Twitter v pátek oznámil, že aplikaci stahuje z AppStore. Pro ty, kdo ji mají nainstalovanou, bude fungovat až do 18. dubna, tedy přesně rok od svého uvedení. Poté Twitter experiment kompletně ukončí.

Twitter ale prohlašuje, že hodlá i nadále experimentovat s využitím konverzací, které na něm kolem hudby probíhají. Hudba je totiž vůbec nejprobíranějším tématem, o kterém jeho uživatelé hovoří.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Reklama stačí už jen online: Jak se dělají sociální sítě s takovým nasazením, že rozhýbou firmu

Slyšeli jste o společnostech, který zázračný Facebook vyvedl z bankrotu a dnes vedou úspěšný byznys? Nebo o těch, které nemrkly jinam než na sociální sítě a jen díky tomu prodávají zboží po tisících kusů? My taky. Tyhle příběhy můžou být reálné: přinášíme teorii i konkrétní příklady ze světa i z tuzemska.