Twitter do konce roku umožní stáhnout si všechny tweety

Chtěli byste si z Twitteru stáhnout všechno, co jste na něm kdy publikovali? Podle šéfa společnosti Dicka Costola se tato možnost ještě před koncem letošního roku stane skutečností – tedy s trochou štěstí. V reakci na neustálé žádosti uživatelů se Twitter definitivně chystá umožnit stahování kompletní historie publikovaných tweetů.

Costolo příchod žádané funkce ohlásil na konferenci Online News Association v San Franciscu. Šlo o odpověď na otázku moderátorky Emily Bell, kdy si bude moci stáhnout všechny svoje tweety. Costolo doslova řekl, že by funkci “rád viděl do konce roku”, ale že termín záleží na kapacitách programátorů. Původní zprávy vycházely hlavně z tweetů a dalších příspěvků na sociálních médiích, které publikovali přímí účastníci konference. Twitter nicméně později slova svého šéfa internetovým médiím oficiálně potvrdil.

Tweet o blížící se možnosti stahování tweetů od Alexe Howarda

Právě nemožnost dostat se ke svým starým tweetům je jedním z nedostatků, které Twitteru jeho uživatelé nejčastěji vytýkají. Zabudované vyhledávání se zaměřuje na aktuálnost a těžko přes něj objevíte něco, co je starší než pouhých několik dní. Různé externí služby se sice na staré tweety zaměřují, ani jejich řešení se ale obvykle ideálu nijak zvlášť neblíží. Pokud by se Twitteru skutečně povedlo rychlý přístup ke starým tweetům do konce roku zprovoznit, byl by to velký krok kupředu.

Staré tweety mohou svým majitelům umožnit analýzu komunikace na Twitteru, včetně toho, kteří uživatelé na ně mají největší vliv, s kým a o jakých tématech nejčastěji komunikují, či mohou připomenout staré a dávno zapomenuté odkazy na články a jiný obsah. A kdyby nic jiného, mohou vyvolat jistý sentiment při vzpomínce na staré časy, na první krůčky, navázané známosti, obchodní partnerství a nakonec i přátelství uzavřená na Twitteru. Jistě se objeví nejedna služba nabízející poutavou vizualizaci nebo knižní vydání osobní twitterovské historie.

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Žádost o ruku: meme style!

Tohle je žádost o ruku podle našeho gusta! Hezky vyhlášeno přes Reddit (dává smysl, protože každá správná dívka by měla svého přítele přes Reddit sledovat), oznámeno sérií memů, doplněno na zakázku dělanými kresbami uživatelů DeviantArtu.