Twitter chce zobrazovat profesionální video, jedná s televizními sítěmi

Společnosti NBC Universal či Viacom by se v budoucnu mohly stát partnery Twitteru a poskytovat sociální síti profesionální televizní video obsah, aby jej zobrazovala svým uživatelům. Příjmy z reklamy by se mezi zúčastněné strany dělily.

Twitter chce, aby na něm trávili uživatelé více času a sledovali na něm více reklam. Část z této reklamy by navíc brzy mohla být videoreklama, která by doprovázela profesionálně vytvořený televizní obsah.

O připravovaném partnerství v oblasti profesionálního videa mluví Bloomberg s odvoláním na lidi blízké jednáním mezi Twitterem a společnostmi Viacom a ComCast (mateřská společnost NBC Universal). Právě tyto dvě společnosti by se mohly stát jedněmi z prvních partnerů Twitteru pro připravovanou službu. Mikroblogovací síti prý jde hlavně o videa zaměřená na oblasti zábavy a zpravodajství a první smlouvy by mohly být uzavřeny již během května.

U poskytnutého videa by Twitter zobrazoval reklamu a příjmy z ní by dělil mezi sebe a obsahovou síť, od které video pochází. Je pravděpodobné, že by šlo o videoreklamu, pravděpodobně v podobě tzv. pre-roll spotů, tedy videospotů, které se přehrají předtím, než začne samotné video. Právě na nedostatek možností vytvářet pro uživatele přitažlivé, tzv. rich media reklamy, mezi které videoreklamy rozhodně patří, si inzerenti u sociálních sítí nejčastěji stěžují.

Není to poprvé, kdy se Twitter pokouší prosadit v souvislosti s televizním obsahem, i když v minulosti nešlo přímo o přehrávání videa. V prosinci byl oznámen nový nástroj pro měření úspěšnosti televizních pořadů podle zmínek na Twitteru, na kterém sociální síť pracuje s agenturou Nielsen, v únoru pak Twitter koupil BlueFin Labs, společnost zaměřenou na monitorování zmínek o televizních pořadech a reklamách na sociálních médiích.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook ocenil 20 nejlepších kampaní. Prohlédněte si je

Sedm bronzových, šest stříbrných, pět zlatých a dvě speciální modrá ocenění získali tvůrci kampaní v rámci nyní již tradiční soutěže pořádané stránkou Facebook Studio. Tu Facebook vytvořil skoro přesně před dvěma lety coby zdroj inspirace a novinek pro social media marketéry.