Twitter se chce dostat na burzu do konce listopadu

Tento týden by měl Twitter zveřejnit detaily svého hospodaření a začít s roadshow mezi potenciálními investory.

Burza se blíží a tím pádem se začínají množit i spekulace. Twitter by měl podle zdrojů serveru Quartz odhalit svá tajemství, protože s chce na burzu vlétnout ještě před Dnem díkuvzdání. Vzhledem k možným únikům se snaží firma všechno urychlit na maximální možnou míru. Původně se totiž očekávalo, že se do obchodování pustí až na začátku nového roku.

Tržby firmy se odhadují na půl miliardy dolarů a vývoj příjmů vypadá optimisticky. Podle odhadů TheStreet.com by mohl Twitter získat přibližně 28 až 30 dolarů za akcii, což by společnost oceňovalo přibližně na šestnáct miliard dolarů. Pro kolik peněz si ale firma na burzu půjde se opravdu zatím jen spekuluje. A to dost divoce. V podstatě v rozmezí 1,5 miliardy až patnáct miliard dolarů.

Vstup Twitteru na newyorskou burzu ale velkým událostem rozhodně není konec. Chystá se totiž ještě větší pecka. New York si totiž místo domovského Hong Kongu vybral čínský kolos Alibaba. Jeho hodnota se odhaduje kolem stovky miliard dolarů a po divokém začátku Facebooku by mohl internetový svět na burze  zase získat trochu renomé.

via VC

Total
0
Shares
Další články