Twitter se chce dostat na burzu do konce listopadu

Tento týden by měl Twitter zveřejnit detaily svého hospodaření a začít s roadshow mezi potenciálními investory.

Burza se blíží a tím pádem se začínají množit i spekulace. Twitter by měl podle zdrojů serveru Quartz odhalit svá tajemství, protože s chce na burzu vlétnout ještě před Dnem díkuvzdání. Vzhledem k možným únikům se snaží firma všechno urychlit na maximální možnou míru. Původně se totiž očekávalo, že se do obchodování pustí až na začátku nového roku.

Tržby firmy se odhadují na půl miliardy dolarů a vývoj příjmů vypadá optimisticky. Podle odhadů TheStreet.com by mohl Twitter získat přibližně 28 až 30 dolarů za akcii, což by společnost oceňovalo přibližně na šestnáct miliard dolarů. Pro kolik peněz si ale firma na burzu půjde se opravdu zatím jen spekuluje. A to dost divoce. V podstatě v rozmezí 1,5 miliardy až patnáct miliard dolarů.

Vstup Twitteru na newyorskou burzu ale velkým událostem rozhodně není konec. Chystá se totiž ještě větší pecka. New York si totiž místo domovského Hong Kongu vybral čínský kolos Alibaba. Jeho hodnota se odhaduje kolem stovky miliard dolarů a po divokém začátku Facebooku by mohl internetový svět na burze  zase získat trochu renomé.

via VC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Video: Jak vznikl Reddit? Krátký dokument se zakladateli v hlavní roli

Když byl v prvním ročníku na vysoké škole dotázán profesorem, proč studuje, odpověděl jeden ze zakladatelů populárního sociálního webu Reddit Alexis Ohanian, že by chtěl zařídit, aby svět stál méně za prd ("to make the world suck less"). Nakonec se mu to s Redditem podařilo, i když cesta byla poněkud nepřímá. Víc o tom, jak Reddit vznikl a kdo jsou jeho zakladatelé, se můžete dozvědět v krátkém dokumentu.
Přečtěte si více

Co znamená nový news feed pro firemní komunikaci na Facebooku

Facebook včera představil největší změny v news feedu za celou dobu jeho existence. Protože v několika ohledech jde o změny skutečně zásadní, bylo by mylné se domnívat, že způsob, jakým značky na sociální síti komunikují, novinka nijak neovlivní. Pojďme společně zauvažovat nad tím, co se změní a na co je třeba se připravit.